En İyi Android TV VPN Seçenekleri 2024

Merhabalar. Güncel bir konu ile daha karşınızdayım. Bu yazımda son zamanlarda evlerimize almaya başladığımız popüler bir ürün olan android TV ile ilgili bir konuyu inceleyeceğim. Evet, android TV için VPN seçeneklerini ele alacağım. Çünkü dijital dünyada güvenliğin önemi arttıkça android TV VPN seçenekleri de önem kazanıyor.

ExpressVPN Edinin
ExpressVPN İle Android TV VPN'inizin Adını Koyun!

Güvenli bir andriod TV deneyimi istemez misiniz? Hem %49'luk bir indirim ve 3 aylık ücretsiz kullanım fırsatı ile. Üstelik 30 gün içinde paranızı iade alarak koşulsuz iade edebilirsiniz.

Son güncelleme: 21 Haziran 2024

Android TV için VPN Seçeneklerinin En İyisi Hangisidir?

Son yıllarda popülerliği hız kazanan android işletim sistemli televizyonlar için en iyi VPN hangisi olmalıdır? Yani ne gibi özelliklere sahip olmalıdır? Çünkü cep telefonlarından sonra dijitalleşen TV’lerde de bu konu önem kazanmıştır.

Dolayısıyla VPN TV androidler için de önemini artırıyor. Bu nedenle ben de android TV için VPN uygulamalarında olması gereken özellikleri mercek altına aldım.

Öncelikle bir ön elemeden geçirerek piyasadaki VPN’lerden android TV’ler için kullanılabilecek olanlarını çıkardım. Ardından bazı özellikleri elzem tutarak o özellikler yönünden zayıf olanları eledim. Dolayısıyla elimde az sayıda bir VPN kaldı. Sonrasında da önemli özellikler yönünden diğerlerine göre bir adım önde olanları öncelikledim. Sonuç olarak, aşağıdaki listeyi sizlere sunmak istedim.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

En İyi VPN Nasıl Seçilir?

Yukarıda genel olarak bahsettiğim seçim sürecimi bu kısımda biraz daha detaylı anlatacağım. Çünkü yukarıda genel anlamda önemli özellikler diye söz ettiğim bazı nitelikler var ki VPN seçerken çok öne çıkıyorlar. Dolayısıyla bu kısımda onlara kısa kısa değineceğim. Yani aşağıdaki başlıklar ve ilave açıklamalar genel olarak seçim prosedürümü de size yansıtacak.

android tv vpn

Android TV VPN Seçerken Cihaz Uyumluluğu

Bu konu oldukça önemli. Çünkü aldığınız bir VPN cihazınıza uyumlu değilse kullanamazsınız. Yani işinize yaramayacak bir ürüne sahip olursunuz. Dolayısıyla bir VPN’in uyumlu olduğu cihaz ve işletim sistemi son derece önemlidir.

Ayrıca android TV boxes uygulama indirmeye müsait mi değil mi bu da önemli. Çünkü bazı kutular uygulama indirmenize izin verirken bazıları vermemekte.

Sonuç olarak, almayı planladığınız VPN TV android ile uyumlu olmalıdır. Eğer henüz TV almamışsanız o zaman tüm cihazlara uyumlu bir VPN edinmenizi öneririm.

İşte burada benim kriterlerimden bir tanesi uyumluluk yelpazesi en geniş olan VPN’ler olmuştur.

En Geniş Sunucu Ağına Sahip VPN TV Android için En Uygunudur

En önemli konulardan biri de global sunucu ağıdır. Bir VPN ne kadar fazla ülkede ne kadar fazla sunucu sayısına sahipse o kadar erişiminiz iyi olur. Çünkü VPN’ler sahip oldukları sunucular sayesinde ilgili ülkelerde hizmet sağlayabilirler.

Dolaysıyla ben kriter olarak en fazla ülkede en fazla sunucu sayısına sahip VPN’leri belirledim. Yani yukarıdaki listede sizlere sunduğum VPN’lerde erişim yeteneğiniz maksimum olacak.

Android TV için VPN Seçerken Bağlantı Hızı Önemlidir

Seyir keyfiniz açısından bağlantı hızı son derece önemlidir. Çünkü bir filmi, maçı veya bir diziyi izlerken görüntünün donmasını, yavaşlamasını istemezsiniz. Yani akıcı bir şekilde sorunsuz bir seyir keyfi için en önemli kriter bağlantı hızıdır. Dolayısıyla benim de bu konudaki kriterim bağlantı hızının yüksek olması oldu.

Android TV VPN için Diğer Önemli Kriter: Gizlilik ve Güvenlik

VPN’lerin çıkış noktası zaten gizlilik ve güveliktir. Çünkü VPN’ler sizin trafik bilgilerinizi kötü amaçlı kişilerden gizleyerek korur. Çünkü VPN’ler sizin konumunuzu ve dolayısıyla IP adresinizi gizleyerek bilgilerinizi şifreler. Böylece hiç kimse sizin internet kullanımınızı izleyemez ve bilgilerinize erişemez.

Dolayısıyla benim önemli kriterlerimden bir tanesi de gizlilik ve güvenlik olmuştur.

Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri benim seçim sürecimde ele aldığım önemli özelliklerden idi. Çünkü ürünü satın aldıktan sonra sizin memnuniyetinizi sağlayan ana unsurlardan bir tanesidir.

Ayrıca müşteri hizmetleri firmanın hizmet kalitesini de bir anlamda gösterir. Yani gerek sahip olduğu iletişim araçları gerekse size dönüş yapan müşteri hizmetleri destek personelinin bilgi ve tecrübesi önemli bir göstergedir.

Dolayısıyla benim için müşteri hizmetleri de önemliydi ve yaptığım incelemede sıralamayı belirleyen bir faktördü.

Ödeme Koşulları ve Fiyat

Hiç şüphesiz bir ürünü veya hizmeti satın alırken en fazla odaklandığımız konu fiyattır. Ayrıca bu konuyu firmanın sunduğu ödeme kolaylıkları da destekler. Yani hem uygun fiyat hem de uygun ödeme seçenekleri iyi VPN kriterleri arasındadır.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Android TV için Ücretsiz VPN Kullanabilir miyim?

Android TV VPN seçenekleri içerisinde ücretsiz olanlara dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çünkü ücretsiz sunulan herhangi bir ürün veya hizmetin başka sebepleri olabilir. Öncelikle ücretsiz bir VPN herkese uygun olmayabilir. Yani gizliliğiniz ve güvenliğiniz için en azından bir miktar teknik bilgiye sahip olmalısınız. Çünkü ücretsiz bir VPN kullanmanın bazı riskleri olabilir.

Ücretsiz VPN uygulamalarını tercih ettiğinizde karşılaşabileceğiniz bazı riskler vardır. Öncelikle bu VPN’ler kişisel bilgilerinizi alıyor olabilir, bu bilgilerinizi üçüncü şahıs veya kurumlara satıyor olabilir ve hatta cihazınıza zararlı yazılımlar yüklüyor olabilirler. Dolayısıyla ben ücretsiz VPN’leri tavsiye etmem.

Ancak bazı VPN’ler sizlere para iadesi imkânı sunarak belirli bir süre deneme şansı verirler. Dolayısıyla bunlar güvenlidir ve denerken herhangi bir riske de girmezsiniz.

Ben sizlere 30 gün para iade garantisi veren ExpressVPN‘i öneririm. Uygulamanın tam sürümünü kullanabilir ve 30 gün içerisinde paranızın tamamını iade alarak koşulsuz hesabınızı iptal edebilirsiniz.

android tv vpn için en iyi ücretsiz seçenekleri

VPN Kullanmanın Avantajları

Android TV için VPN seçtiğinizde başka avantajlar da elde edersiniz. Öncelikle dünyanın heryerindeki içeriklere erişebilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki güvenliğiniz de artar.

Küresel Erişim İmkânı

Bir VPN TV android deneyiminizi küresel anlamda genişletebilir. Yani buradaki Android TV VPN seçeneklerinden birini seçip kullanmaya başladığınızda dünyanın değişik yerlerindeki Netflix, Exxen, Disney+ gibi kanallara erişebilirsiniz.

Ayrıca bazı içerikler, websitesi veya yayın akışlarına uygulanan sansür uygulamalarından da etkilenmezsiniz. Yani interneti tam etkinliği ile kullanabilme yeteneğine sahip olursunuz.

android tv vpn tv şovları

Üst Düzey Gizlilik ve Güvenlik

Eğer android TV için VPN kullanmaya başlarsanız internet üzerindeki teknik ve kişisel bilgileriniz daha güvenli olur. Çünkü VPN’ler size ait tüm verileri başkalarının göremeyeceği şekilde gizler ve şifreler. Dolayısıyla internet ortamındaki güvenliğinizi ve mahremiyetinizi maksimize edersiniz.

Başka bir önemli konu da yerel kanunlar ve kurallar yönüyle VPN’lerin legal olup olmadığıdır. Türkiye’de VPN kullanmak yasak değildir. Ancak yasaklı sitelere erişim sağlayan tüm yolların engellenmesi yönünde alınmış kararlar vardır.

Yine VPN kullanmak sizi ortak Wi-Fi ağlarını kullanırken de korur. Yani herhangi bir AVM’de ortak bir Wi-Fi ağına VPN aracılığı ile bağlanarak önemli bilgilerinizi kullandığınız (bankacılık vb.) işlemleri gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN’lerin Cihazınıza Kurulumu Nasıldır?

Bir VPN TV android işletim sistemine nsaıl kurulur? Aslında gündelik hayatta bir çok defa yaptığımız işlemlerden çok farklı değil. Yani çok basit ve pratik.

  • Öncelikle sizler için burada tavsiye ettiğim VPN’lerden birini seçip TV kutunuza uygulamasını Google Play Store üzerinden indirin ve yükleyin.
  • Ardından uygulamayı açın ve yönlendirmeleri takip ederek hesabınızı oluşturun.
  • Sonrasında uygun bir sunucuyu seçin.
  • Son olarak da, dilediğiniz streaming hizmetine giriş yapın ve keyfini çıkarın.

Sonuç

Evet, yine son günlerde popüler olan bir konuyu inceledik. Android TV VPN seçeneklerini ele aldık ve belirli kriterler doğrultusunda android TV için VPN seçeneklerinin en iyileri hangileridir onları belirledik.

Bence VPN TV android üçlemesinde en iyi seçenek ExpressVPN‘dir. Çünkü yukarıda ele aldığım kriterler konusunda en optimum ürün odur.

Hem yüksek performans hem de gizlilik ve güvenlik konusunda diğerlerine göre bir adım öndedir. Ayrıca 30 gün içinde para iade garantisi ile risksiz bir şekilde deneme fırsatı da vardır.

Herkese güvenli ve sınırsız bir seyir keyfi diliyorum.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com