En iyi Android şifre Yöneticisi Seçenekleri 2024

Merhabalar. Artık çoğumuz gündelik dijital işlemlerimizi mobil cihazlar üzerinden yapıyoruz. Bu cihazların büyük bir kısmı da Android işletim sistemine sahip. Ve herkesin artık birçok kullanıcı adı ve şifresi de olduğuna göre işte kilit çözüm: En iyi Android şifre yöneticisi. Bu nedenle ben de size bugün en i̇yi Android parola yöneticileri hakkında bilgiler vereceğim. Hadi başlayalım.

1Password Edinin
En iyi Android şşifre Yönetimi için 1Password Edinin (%43 İNDİRİM)

Android cihazınız için en pratik ve güvenli şifre yöneticisine sahip olmak istemez misiniz? 1Password ile bu mümkün. Üstelik 30 günlük para iade garantisi ile.

Son güncelleme: 12 Temmuz 2024

Android için En i̇yi Parola Yöneticileri Hangileridir?

Android için en iyi şifre yöneticisi seçeneklerini listeleyebilmek için önce genel bir araştırma yaptım. Yani piyasada belirli bir seviyenin üzerindeki ürünleri tespit ettim.

Ardından Android özelinde en kullanışlı, pratik ve güvenli olanlara baktım. Onları da belirledikten sonra bir şifre yöneticisinin sahip olması gereken ek özellikler, güvenlik özellikleri, kullanım vb. konularda en iyi olanlarını listeledim. Sonuç olarak aşağıda size sunduğum liste meydana geldi:

En iyi Android şifre yöneticisi Seçimi

Konu şifre yönetimi olunca en i̇yi Android parola yöneticileri arasında güvenlik özellikleri en fazla öneme sahip oluyor.

Güvenlik

Android için şifre yöneticisi denince akla ilk gelen güvenlik oluyor.  İşte güvenlik denince olması gereken alt özellikler:

 • Güvenli Bir Şifreleme Algoritması

Android için parola yöneticilerinin en önemli güvenlik hususu şifreleme algoritmalarıdır. Yani sizin bilgilerinizi kırılamayacak şekilde güvenli bir şifre kalkanı ile koruyor olması gerekir. Çünkü siz şifre yöneticisinin bünyesinde en hassas bilgilerinizi saklayacaksınız. Dolayısıyla güvende olduğundan kesin emin olmanız gerekir.

 • Veri Saklama ve Paylaşma Prensipleri

Prensipler  içerisindeki en güvenli anlayış “Sıfır Bilgi Yapısı” yaklaşımıdır. Çünkü bu uygulamada firmanın kendi çalışanları dahil sizin verilerinize kimse ulaşamaz. Yani verileriniz sadece size hastır.

 • Doğrulama Seçenekleri

Hem kullanım hem de güvenlik açısından önemli fonksiyonlardır. Çünkü bilgilerinizi bir kademe daha güvende tutar. Ayrıca güvenlik kapılarınızı daha etkin kullanabilmenizi de sağlar. En öne çıkanlar iki faktörlü kimlik doğrulama ve biyometrik doğrulama fonksiyonlarıdır.

İki yönlü doğrulama güvenlik açısından önemli olmasına rağmen bazı kullanıcılar bu özelliği sevmemektedir. Çünkü hesaba girişi bir derece daha zorlaştırır. Ancak daha güvenli hale getirir. E-mail doğrulama, SMS doğrulama bu özelliğe örnek olarak gösterilebilir.

Diğer bir doğrulama özelliği de biyometrik olanıdır. Bu özelliği kullanabilmeniz için cihazınızın bu fonksiyona sahip olması gerekir. Hem yazılım hem de donanım desteğine ihtiyaç duyar. Parmak izi, yüz tanıma vb. biyometrik doğrulamaya örnektir.

 • Yedekleme ve Senkronizasyon Özellikleri

En iyi Android şifre yöneticisi diyebileceğiniz bir üründe arayabileceğiniz diğer özellikler de bunlardır. Çünkü her ikisi de oldukça önemlidir. Piyasadaki en iyi Android parola yöneticilerinin çoğunda bu iki özellik bulunur. Yani özellikle bulutta yedekleme yapabilme veya cihazlar arasında otomatik senkronizasyon  Android için en i̇yi parola yöneticilerinin hepsinde olması gereken özelliklerdir.

en i̇yi android şifre yöneticileri

Diğer Özellikler

Güvenlik özelliklerinin yanı sıra diğer kullanışlı özellikler de en i̇yi Android parola yöneticilerini belirlemede önemlidir. İşte bazıları:

 • İçe ve Dışa Şifre Aktarma: Hem başka bir uygulamadan aldığınız bir çok şifreyi içe aktarma hem de kullandığınız uygulamadan dışa aktarım kolaylıkları prartiklik açısından son derece önemlidir.
 • Otomatik Şifre Doldurma: Zaten bir şifre yöneticisinin kullanıma yönelik en büyük esprisi budur. Yani en i̇yi Android parola yöneticilerinde en fazla aranan özelliklerden biri kolayca tüm hesaplarınıza girerken veya form doldururken bilgilerin otomatik gelmesidir.
 • Güvenli Notlar:  Şifre saklayabildiğiniz mantıkla hassas verilerinizi de güvenle saklayabileceğiniz ürünler Android için en i̇yi parola yöneticileridir.
 • Kredi Kartı/Ödeme Kayıtları: Size kredi kartı taşıtmayan kolayca ve güvenle ödeme yaptıran şifre yöneticileri en i̇yi Android parola yöneticileridir.
 • Acil Erişim: Pek çok üründe olan bu özellik önemli özellikler arasında. Çünkü başınıza bir şey geldiğinde acil durumlarda işlerinize yürütebilecek bir yakınınıza read-only olarak erişim verebilme imkânı veriyor.

Uyumluluk

En i̇yi Android parola yöneticileri maksimum sayıdaki cihaza uyumlu olmalıdır. Aslında konumuz Android. Ancak başka cihazlarınız da olacağını düşünün. Ayrıca yedekleme, senkronizasyon vb. özelliklere ihtiyacınız olacağını dikkate alırsanız diğer işletim sistemleriyle çalışan (Windows, MacOS, iOS, Linux, vb.) ürünler sizin için daha cazip olacaktır.

en iyi android şifre yöneticisi

Kullanım Kolaylığı

Şifre yöneticisinin olmazsa olmazı kullanım kolaylığıdır. Çünkü Android için en i̇yi parola yöneticileri size en pratik kullanım yollarını sunmalıdır. Hem bilgilerinizi güvenle saklayacak kadar sıkı hem de pratikçe kullanabileceğiniz kadar el altında olabilmelidir.

Müşteri Desteği

Bir ürünün asıl kalitesi satın aldıktan sonra ortaya çıkar. Çünkü satın alana kadar her şey mükemmeldir. Ancak satın aldıktan sonra kullanıcına olan desteği, anlayışı ve ilgi-alakası o firmanın kullanıcılarına verdiği değeri gösterir.

En iyi Android şifre yöneticisinin sahip olacağı müşteri desteğinde iki önemli nokta vardır: Teknolojik altyapı (canlı destek hattı, e-posta, bot uygulaması vb.) ve profesyonel çalışan

Fiyat ve Ödeme Kolaylıkları

Ve tabi ki fiyat. Çünkü bir ürünün en önemli alım kriterlerinden biri fiyattır. Genelde uzun aboneliklerde güzel kampanyalar olan ürünler vardır. Ayrıca çoğu üründe 30 günlük para iade garantisi de bulunmaktadır.

1Password Edinin

Neden Bir Şifre Yöneticisi Kullanmalısınız?

Günlük hayatımızda kullanıcı adları ve şifrelerimiz artmıştır. Ayrıca çok sıkça bunlara ihtiyaç duymaktayız. Yani otobüste, yürürken ve hatta spor yaparken bile lazım olabiliyor. Çünkü iş dünyası her geçen gün daha hızlı akıyor.

Önceleri bilgisayarlarda yapılan işlemler artık mobil cihazlarda yapılıyor çoğunlukla. Bu mobil cihazların büyük bir kısımı da Android ile çalışıyor. Yani güvenli ve pratik bir şifre yönetimi için en iyi Android şifre yöneticisini kullanmak gerekiyor.

Çünkü şifre yöneticileri her zaman kullandığınız belki de yüzlerce kullanıcı adını ve şifreyi hafızasında güvenle saklayıp ihtiyaç duyduğunuzda pratikçe kullanmanızı sağlıyor.

android için şifre yöneticisi

Android için en i̇yi Parola Yöneticileri Ücretsizlerden Olabilir mi?

Benim listem de dahil olmak üzere en iyi Android şifre yöneticisi seçenekleri arasında ücretsiz birisini bulmak oldukça zordur. Hatta imkânsızdır diyebilirim. Çünkü ücretsiz versiyonlar özellik açısından kısıtlıdır. Çünkü ücretsiz versiyonlar tam versiyonlarının tanıtımlarıdır. Yani amaçları tam sürümlerinin satılmasıdır. Dolayısıyla tüm özellikleri kullanıcılara sunmazlar.

Ayrıca ücretsiz bir ürün kullanmak değişik açılardan risklidir. Çünkü ücretsiz bir ürün sizin kişisel veya teknik bilgilerinizi elde edip üçüncü kişilere satabilir. Ayrıca cihazınıza zarar verecek yazılımlar dahi yükleyebilir. Bu nedenle benim size tavsiyem fiyatça uygun ücretli bir şifre yöneticisi kullanmanızdır.

1Password Edinin

Kurulum

Bu kısımda sizlere adım adım Android için en i̇yi parola yöneticilerini cihazınıza nasıl kazandıracağınızı anlatacağım.

 • Öncelikle burada size sunduğum en iyi Android şifre yöneticisi seçeneklerinden birini seçin (benim tavsiyem ilk sıradaki ürün olan 1Password‘dir) ve üzerine tıklayarak web sitesine gidin.
 •  Ardından uygulamayı indirerek cihazınızda açın.
 • Sonrasında, bazı gerekli veya opsiyonel olan cevapları vererek otomatik form doldurma konusundaki ayarlamalarınızı yapın ve kaydedin.

İşte bu kadar kolay! Artık cihazınızda Android için en i̇yi parola yöneticilerinden biri var!

Sonuç

Bu yazımda hızlanan gündelik hayatımıza paralel olarak önemi her geçen gün artan bir ürünü inceledim. Yani lüks olmaktan çıkarak ihtiyaç haline gelen en i̇yi Android parola yöneticilerinden bahsettim.

Hem pratik bir kullanım hem de güvenlik açısından benim size tavsiyem 1Password olacaktır. Geniş şifreleme seçenekleri, pratik kredi kartı/ödeme ayarları, kişisel ID doğrulama ve daha pekçok özellik ve uygun fiyatlarla.

Herkese güvenli bir dijital dünya diliyorum.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com