En İyi USA VPN Sağlayıcıları 2024

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor veya çalışıyorsanız, hükümetin uyguladığı çok fazla internet kısıtlamaları olmadığı için şanslısınız. Bunun dışında ABD, Çin gibi bir ülkenin yaptığı aşırı kontrol miktarına sahip olmasa da, ABD hükümeti insanların internet faaliyetlerini izlemektedir. Yapılan incelemeler gösteriyor ki, ABD PATRIOT Yasası FBI’nın ISS’leri müşterileriyle ilgili kayıtları teslim etmeye zorlamalarına izin veriyor. Ayrıca farklı yerel düzeylerde de içerik engelleriyle karşılaşabilirsiniz. Bazı web sitelerine erişim, genellikle okullar, işyerleri ve diğer kurumlar tarafından yasaklanabilir. Bu içerik engelleriyle uğraşmak istemiyorsanız veya yalnızca devlet kurumlarının ve İSS’nizin meraklı bakışlarından saklanmak istiyorsanız, bir amerikan vpn sağlayıcısı kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 14 Nisan 2024

İyi Bir Amerikan VPN Nasıl Seçilir?

Pazarın amerika ıp adresi veren VPN sağlayıcılarıyla dolup taşması şaşırtıcı değil. Bazıları iyi. Bazıları kötü. Bazıları düpedüz korkunç. Seçeneklerinizi değerlendirirken muhtemelen aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey:

 • Performans ve Hız: ABD VPN kullanmak performansınızı ve hızınızı nasıl etkiler? Yalnızca internette dolanıyorsanız düşük hızlı bir bağlantı işinizi görebilir, ancak büyük dosyalar indiriyor, video akışı yapıyor veya oyun oynuyorsanız sorun olabilir.
 • Gizlilik ve Güvenlik: Amerikan VPN anonimliğinizi ne kadar iyi koruyor? Ne tür verileri topluyorlar? Bir güvenlik ihlali varsa, kimliğinizi korumak için bir planları var mı?
 • Özellikler ve Hizmetler: Bazı VPN’ler bağlantı noktası seçimi, kill-switchler ve otomatik sunucu değiştirme gibi seçenekler sunar. Tüm bu özelliklere ihtiyacınız var mı? Ne yaptığınızı ve neye ihtiyacınız olmadığını anlayın. Bu, uzun vadede kararınızı çok daha kolaylaştıracak.
 • Kullanım Kolaylığı: USA VPN kurmak ve yönetmek ne kadar kolaydır? Müşteri desteği yardımcı ve duyarlı mı?
 • Fiyatı: Gizlilik ve anonimlik sağlayan bir amerika VPN adresi için ne kadar ödemek istiyorsunuz?

Gizliliğinizden endişe duyuyorsanız iyi bir VPN Amerika vazgeçilmez bir araçtır. Aşağıdaki VPN’lerin hepsinin kendi eksileri ve artıları vardır. Amerika ıp adresi sağlayan VPN’nizden en çok ne istediğinizi düşünün, alternatifleri karşılaştırın ve hangisinin sizin için uygun olduğuna karar verin.

ExpressVPN Edinin
Nisan 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Neden bir VPN USA Kullanmalısınız?

Amerikan internet sağlayıcılarının, ziyaret ettiğiniz tüm web sitelerini yasal olarak kaydetmelerine izin verilmiştir. Bu bilgiler daha sonra reklamverenler gibi üçüncü şahıslara satılabilir. İnternet geçmişiniz samimi ve kişisel ayrıntıları ortaya çıkarabildiğinden, bu yalnızca çok büyük bir gizlilik ihlali değil, aynı zamanda büyük riskler de taşımaktadır.

gizlilik için usa vpn

USA VPN kullanmanın bir başka nedeni de, halka açık WiFi’nin bilgisayar korsanları için popüler bir hedef olmasıdır. VPN kullanmak, verilerinizi güvende tutarken bağlantınızı şifreleyip güvence altına alır. VPN Amerika ayrıca web sitelerinin engellenmesini kaldırmak ve coğrafi kısıtlamalı içeriğe (yurt dışında yaşıyorsanız Amerikan Netflix gibi) erişim elde etmek için mükemmel bir araçtır.

USA VPN hizmetleri, Amerikalılar, ABD’li göçmenler ve dünyadaki diğer ülke vatandaşları arasında popülerliğini artırmaya devam ediyor. Gizlilik ve engeli kaldırma konusunda en iyi VPN’leri aramak amacıyla VPN’leri test etmek için önemli ölçümler kullanıyoruz. Aşağıda en iyi amerika ip adresi sunan Amerikan VPN listesine erişebilirsiniz.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Örneğin ABD’de yaşayan bir Türk vatandaşısınız ve seyahat etmeniz gerektiği için farklı bir ülkeye gittiniz. Amerika’da bulunan bazı coğrafi kısıtlamaya uğramış sitelere erişim sağlamak istiyorsanız USA VPN tam size göre. Bir Amerikan VPN kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Mesela Netflix USA içeriklerine ulaşmak için bir Amerikan VPN kullanmanız şarttır. Çünkü Netflix gibi streaming sağlayıcıları telif haklarından dolayı her ülkeye farklı içerikler sunar. ABD Netflix içerik olarak en geniş kapsama sahiptir.

Bir vpn Amerika kullanın

Ya da internette güvenliğinizi sağlamak ve meraklı kişiler tarafından takip edilmek istemiyorsanız, ABD VPN kullanarak kendinizi Amerika Birleşik Devletleri’nin herhangi bir eyaletinde gibi gösterebilirsiniz. Böylelikle internette hem güvenli hem de hızlıca dolaşabilirsiniz. Bir VPN Amerika ile neler yapabilirsiniz:

Gizliliğinizi koruyun ve güvenliğinizi artırın (yerel / turist / gurbetçi)

Gizlilik ve güvenlik bugünün dünyasında en çok önem vermemiz gereken iki ana unsurdur. İnternetin her eve hatta her cebe girmesiyle beraber bazı açıklar da ortaya çıkmaktadır. İster iş için seyahat eden bir birey olun, ister gurbette yaşayan bir kişi ya da kısa bir süreliğine turistik geziye katılan bir birey. Hiç fark etmez.

İnternetteki tehlikelerden ve meraklı kişilerden korunmak için tek ihtiyacınız olan bir adet Amerikan VPN kullanmaktır. Eğer Amerikan VPN kullanırsanız, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Örneğin ExpressVPN tam olarak aradığınız sağlayıcı olabilir.

 • Anonim olarak internette surf yapın,
 • İnternet yasalarından ve engellerinden kurtulun,
 • Rahatlıkla torrent kullanın,
 • Halka açık WiFi ağlarına güvenle bağlanın.

Dizi – Film Platformlarını ve TV Kanallarını Takip Edin

Bir Amerikan VPN kullanarak favori dizilerinizi sağlayan dizi ve film platformlarındaki coğrafi kısıtlamaları kaldırabilirsiniz. Netflix USA en geniş arşive sahip olan ağdır. Netflix her ülkede farklı içeriklere sahip olabiliyor çünkü bazı diziler ve filmlerin telif hakları başka yapımcıların oluyor. Netflix orijinal içerikleri bu durumun dışında kalıyor. İstediğiniz içeriklere erişebilmeniz için Amerika VPN kullanabilirsiniz. Ayrıca:

 • Başka ülkelerdeki TV kanallarına erişin,
 • Yerel TV kanallarının uyguladıkları IP kısıtlamalarından kurtulun,
 • İstediğiniz film, dizi, TV sitesine istediğiniz yerden bağlanın,
 • En geniş içeriklere erişin,
 • Coğrafi kısıtlamalardan kurtulun.

ABD Netflix İçin VPN

Amerika ip adresi kullanma şansını sizlere veren VPNleri liste halinde bu yazımız içerisinde görebilirsiniz. Bu Amerika VPN sağlayıcıları sayesinde, dünyanın her neresinde olursanız olun sanki Amerika’daymış gibi internete bağlanabiliyorsunuz.

netflix için amerika ıp adresi

Netflix ve diğer streaming sağlayan servislerin hepsi coğrafi olarak kayıtlı oldukları ülkeler içerisinde farklı içeriklere sahiptirler ve kullanıcılara bu içerikleri sağlarken telif haklarından dolayı farklılıklar gösterebilmektedirler. Amerika’da izlediğiniz bir diziyi başka bir ülkede bulamamanızın sebebi budur. ABD ıp adresleri sağlayan bir USA VPN kullandığınız takdirde, en geniş Netflix arşivlerine erişebilirsiniz. Böylece:

 • Diğer ülkelerdeki Netflix kategorilerine erişebilirsiniz,
 • Yerel Netflix ağlarına ulaşabilirsiniz,
 • Amerika Netflix dizilerini yayınlandığı anda izleyebilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Nisan 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Eğer ip adresinizi windows mac gibi farklı işletim sistemleriyle uyumlu şekilde çalışan ve kaliteli bir VPN servisi sağlayan aynı zamanda web sitelerinize güvenli bir VPN aracılığıyla us ip kullanarak bağlanmak istiyorsanız, yukarıda incelemesini yaptığımız VPN hizmeti veren ücretsiz VPN sağlayıcılarından birisini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bunun dışında free VPN, free trial gibi e postalar üzerinden belirli bir süre ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birleşik devletleri ABD VPN servislerinden yararlanabilirsiniz.

İnternetteki tehlikelerden korunmak ve daha zevkli bir internet deneyimi yaşamak için yapmanız gereken şey çok basit. Öncelikle gizlilik ve güvenlik ekibinin sizlere verdiği tüyoları kulak arkası yapmamalısınız. İncelemelerini yaptığımız VPN sağlayıcılarını test ederek isteklerinizi karşılayan en iyi USA VPN sağlayıcısını bulabilirsiniz. Böylelikle internette özgürce dolaşırken, tüm coğrafi kısıtlamalardan kurtulmuş olursunuz.

ExpressVPN ve listede görünen bu iyi VPN sağlayıcıları sayesinde, VPN proxy ayarlarını düzenlediğiniz zaman farklı ip adress sahibi olarak değişen konumların sağladıkları yardımlar sayesinde internette özgürce ve güvenilir bir şekilde online activities derdi olmadan VPN lerin sunduğu coğrafi ip adresine bağlanmış olursunuz. Eğer saydığımız VPN’leri denediyseniz, diğer kullanıcıları ve takipçilerimizin doğru seçimi yapmasına yardımcı olmak için lütfen yorumlar kısmında deneyimlerinizi bizimle paylaşın. Gizli ve güvenli kalın!

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com