En Hızlı VPN Sağlayıcıları Tam Liste 2024

HD yayın izlemek, video konferans yapmak veya çevrimiçi oyun oynamak istiyorsanız hızlı gizlilik hizmetleri tek seçenektir. Yoğun internet verisinin işlendiği adımlarda süper hızlı bir sanal özel ağ gerekir, yani bu yazılımların %99’undan uzak durmanız yararınıza olacaktır. Çoğu Sanal Özel Ağ, sağlam ve iyi seviyede sunucu ağları ile oluşturulmaz. Fakat sizin için iyi haberlerimiz de var, bu yazıda en hızlı vpn programı listesini sizler için paylaşacağız. GizlilikveGuvenlik.com’da dünyanın en hızlı VPN’lerini test etmek için gigabit hızına sahip özel olarak tasarlanmış sunucular kullanıyoruz. Bilimsel bu tarz yazılımların hız testlerimizi günde üç kez yapıyoruz. Sonuç olarak, hangi Sanal Özel Ağların gerçek en hızlı VPNler olduğunu öğrenmek için bu makaleye güvenebilirsiniz. 

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 23 Haziran 2024

En Hızlı VPN Programı Tam Liste

Aşağıdaki tablo en hızlı VPN sıralamasını göstermektedir. Bu tablo, hız testi sunucularımızdan en son sonuçları almak için otomatik olarak gerçek zamanlı olarak güncellenir. Testlerimizi nasıl yaptığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen okumaya devam edin. Her yazılım hakkında daha den fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıda bulunan açıklamalara göz atın.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Yaptığımız testler kusursuz ve doğrudur, yani her gün en hızlı VPNler kontrol etmek için bu sayfaya gelebilirsiniz. Son üç yılda, dünyanın önde gelen yazılımların 250.000’den fazla kez test etmek için özel hız test sistemimizi kullandık. Bu makalede, en son sonuçların otomatik olarak güncellendiğini görebilirsiniz.

Hızlı VPN Programı Nasıl Olur? İşte İpuçları

Mümkün olan en yüksek VPN hızlarını elde etmek için aşağıdaki adımları uygulamanızı öneririz:
 1. Mümkün olduğunca yakın bir sunucuya bağlanın. Bulunduğunuz konuma daha yakın bir sunucu seçerseniz bağlantı hızlarınız artar.
 2. En hızlı VPN protokolünü kullanın – OpenVPN, aynı zamanda güvenli olan en hızlı VPN protokolüdür. PPTP hızlıdır, ancak yalnızca gizlilik gerekmiyorsa kullanılmalıdır.
 3. Modeminize ethernet kablosuyla bağlanın. Bilgisayarınızı bir kablo ile yönlendiricinize bağlarsanız, bağlantı hızlarınızı optimize edersiniz.
 4. Sanal Özel Ağ kullanılabilen bir modem alın. Bir VPN, bilgisayarınızın veya aygıtınızın performansını etkileyebilir ve yavaş çalışmasını sağlayabilir. Böyle özellikli bir modem, değerli bilgi işlem gücünü hafifletebilir. Ancak, yavaş bir yönlendirici de sorunlara yol açabilir – bu nedenle Sanal Özel Ağı çalıştırmak için yeterli güce sahip bir yönlendirici edinin.
 5. Farklı bir bağlantı noktası seçin. İSS’ler bazen belirli bağlantı noktalarından kaynaklanan trafiği kısıtlar. Virtual Private Network uygulamanız bağlantı noktalarını değiştirmenize izin veriyorsa denemekte fayda var.
 6. Yazılımı başka bir cihazda deneyin. Eski cihazlar her zaman bir gizlilik bağlantısı bağlantısını işleyemez. Yavaş hızların VPN hızlı mı yoksa cihazın hatası mı olduğunu görmek için çeşitli cihazları deneyin.
 7. Virüsten koruma uygulamanızı kapatın. Virüsten koruma yazılımı Sanal özel Ağ ile çakışabilir ve bu da düşük hızlara neden olabilir. Antivirüs kapalıyken hızlar daha iyi ise, tavsiye için VPN’nin müşteri desteğine başvurun.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Hızlı VPN Kullanmak Neden Önemlidir?

Bir VPN kullanmak çevrimiçi güvenliğinizi artırır, ancak verilerinizi şifrelemek için gereken süre, özellikle dünyanın diğer tarafındaki bir sunucuya bağlanmayı planlıyorsanız, internet hızınızı etkileyebilir.

hızlı vpn

Kaliteli bir VPN kullanıyorsanız, e-postalara göz atıp başkalarına mail gönderiyorsanız veya gerçek zamanlı aktarım ve oyun oynarsanız fark etmez. Fark etmemelidir. Ancak her sağlayıcı yüksek hızlar garanti edemez.

Bazen gecikme ve yükleme işlemleri sebebiyle çok yönlü sinir bozucu deneyime neden olabilir. Bu nedenle bazı kalitesiz ücretsiz hızlı vpn olarak kendilerini tanıtan VPN sağlayıcıları kullanıcıların üzerindeki güvenlikten ödün vermek durumunda bırakmaktadır. Ancak bildiğimiz bir şey var ki; hiç kimse taviz vermeyi sevmiyor, değil mi? Kaliteli bir VPN ile taviz vermenize gerek olmaz.

İnternet Hızınızı Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Sunucunun konumu: Verileriniz sunucuya ne kadar uzak olursa, bağlantınız o kadar yavaş olur. VPN sunucunuz dünyanın diğer tarafındaysa, bağlantınız daha yavaş olacaktır. Bu nedenle, coğrafi engelleri ve sansürü atlamak için VPN’nizi kullanmadığınız sürece ülkenizde bir sunucu seçmenizi öneririm.

Hat hızınız: İSS’niz tarafından ayarlanan bağlantı hızı veya hat hızı VPN bağlantınızı etkiler. 8 mbps’e kadar bir internet paketine aboneyseniz, bu hızdan daha fazlasını almanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle kullandığınız internet paketi bir hayli önemlidir.

en hızlı vpn programı

Türkiye’de bulunan çoğu bağlantı 16Mbps-100 Mbps arasındadır, bu nedenle yüksek hızlı internet kullanıyorsanız, bu sizi yavaşlatmaz. Ancak, çevirmeli bağlantı veya 3G kullanıyorsanız bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Hat hızınız, zayıf altyapı, hattaki arızalar ve internet planınız nedeniyle de yavaşlatılabilir. Ayrıca bedava hızlı vpn adı altında piyasada bulunan kalitesiz bir vpn programı kullanıyorsanız, internet hızınızın azalması da yüksek olasıdır. Hızlı ücretsiz vpn hizmetlerinin diye bir şey yoktur. Belki en hızlı ücretsiz vpn sağlayıcısını bulabilirsiniz. O ayrı mesele.

VPN İnternet Hızınızı Yükseltebilir Mi?

Hem evet hem de hayır. Çoğu insan için bir VPN, saygın bir İSS’den yüksek kaliteli, kaya gibi sağlam bir bağlantıya sahip olduklarını varsayarak bağlantı hızlarını artırmaz. Ancak, teknolojide yaşanan gelişmeleri takip etmeyen kullanıcılar sebebiyle, giderek daha fazla kullanıcı farkında olmadan bant genişliği daralmasına maruz kalıyor!

Birçok ISS, video akışı ve büyük dosya indirmeleri gibi belirli trafik türlerini yavaşlatarak bant genişliğini şekillendirir veya kısar. Veya günün yoğun saatlerinde bant genişliğini daraltırlar. Ardından, daha hızlı internet için bir ücret öderseniz, “hızlı bant” veya sınırsız bant genişliği için bir abonelik sunarlar. Can sıkıcı, değil mi?

VPN işte bu noktada devreye giriyor. İyi bir VPN ile bağlandığınızda, trafiğiniz şifrelenir, böylece yaptığınız şey İSS’nizden gizlenir. Örneğin, ISS’niz video akış trafiğini düzenli olarak yavaşlatıyorsa, ancak favori dizinizi VPN’niz aracılığıyla izliyorsanız, ISS’niz akış yaptığınızı algılayamaz ve bu nedenle sizi yavaşlatmaz.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Gizlilik vs. Hız

VPN korumasının temel gerçeklerinden biri, bir VPN bağlantısının güvenliği ne kadar güçlü olursa, bağlantı hızı o kadar düşük olacaktır.

Daha güçlü şifreleme, yalnızca ek matematik hesaplamaları nedeniyle verileri şifrelemek için daha uzun sürer. Bu, OpenVPN gibi çok daha güçlü bir şifreleme protokolünün PPTP gibi daha az güvenli bir protokolden daha yavaş olduğu anlamına gelir.

Her zaman mevcut en güçlü güvenliği kullanmanız gerekmez. Örneğin, oyun oynarken daha az protokolle kaçabilirsiniz. Ancak, online bankacılık işlemlerinizi Starbucks’tayken wi fi ile mobil cihazınızdan ya da dizüstü bilgisayarınızdan VPN’e bağlanarak yapıyorsanız, mümkün olan en güçlü protokolü kullanmanızda fayda vardır.

Bu VPN protokollerini incelemek gerekirse:

 • OpenVPN – Çoğu cihaz platformunda bulunan açık kaynaklı bir VPN protokolü. Muhtemelen bu listedeki herhangi bir protokol için en iyi korumayı sağlar. İnternet hızınızı hafif bir şekilde azaltabilir.
 • L2TP / IPSec – Hız ve güvenliğin iyi bir karışımı. Protokolde önemli bir güvenlik açığı bulunmamakla birlikte, bazı güvenlik uzmanlarının NSA tarafından zayıflatıldığı veya tehlikeye atıldığı konusunda endişeleri vardır.
 • SSTP – Oldukça hızlı. Microsoft tarafından geliştirilen Windows işletim sisteminde kullanılabilir. Microsoft’a güvenebilirsiniz, Windows için sağlam bir seçenek.
 • IKEv2 – Bu protokolü destekleyen cihazlar için hızlı ve güvenli bir alternatiftir. Bunu çoğunlukla iPhone gibi mobil cihazlarla kullanımda bulacaksınız.
 • PPTP – Hızlı bir protokol. Bununla birlikte, en eski protokollerden biridir ve güvenlik açıkları kanıtlanmıştır. Bankacılık veya alışveriş için kullanmanızı önermeyiz.
Günümüzün hızlı donanım ve geniş bant internet bağlantılarında, OpenVPN gibi daha güvenli protokoller kullanırken hız kayıplarının çoğunu fark etmeyebilirsiniz.

En Hızlı VPNler Nasıl Test Edildi?

Gizlilik ve Güvenlik ekibi tarafından gerçekleştirilen hız testlerimiz hangi hizmetin en hızlı olduğunu belirlemek için üç ana kriter kullanır:

 1. İndirme hızı, verilerin sunucudan cihazınıza ne kadar hızlı gittiğini gösterir. Bu, saniyede megabit (Mbps) cinsinden ölçülür. Çevrimiçi etkinliğinizin çoğu indirmeyi içerir, bu nedenle bu sayı ne kadar yüksek olursa bağlantınız o kadar hızlı olur.
 2. Yükleme hızı, verilerin cihazınızdan başkalarına ne kadar hızlı gittiğini gösterir. Mbps olarak ölçülür ve e-posta eklerinizin yüklenme hızı ve video görüşmelerinizin kalitesi gibi şeyleri etkiler.
 3. Ping, cihazınız bir istek gönderdikten sonra bir web sayfasından ne kadar hızlı yanıt aldığınızı gösterir. Milisaniye (ms) cinsinden ölçülür. Bu sayı ne kadar düşük olursa bağlantınız o kadar hızlı olur.

Testlerimin her biri için aynı ISS’yi ve bilgisayarı kullandım. Her şirketi ve yazılımı test etmeden önce, ABD’deki bir sunucuya bağladım. Bu nedenle verilerim İngiltere’den ABD’ye kadar seyahat etmek zorunda kaldı. Fiziksel konumunuza yakın bir sunucu kullanıyorsanız, bağlantınızın daha da hızlı olmasını bekleyebilirsiniz.

Bağlantı hızlarını üç farklı test hizmeti kullanarak ölçtüm: speedtest.net ve internethizi.com gibi siteleri kullandım.

Bir güvenlik yazılımına bağlanmadan önce bağlantı hızımı da ölçtüm. Bu bana yazılımların sonuçlarını karşılaştırmamda temel bir hız verdi.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Ücretsiz En Hızlı VPNler Var Mıdır? Kullanılmalı Mıdır?

Aradığınız şey gerçekten ham hız ise, ücretsiz bir VPN aramaktan vazgeçmelisiniz. Ayrıca, ücretsiz bir VPN kullanma konusunda gizlilikle ilgili birçok endişe var. Belki en hızlı ücretsiz VPN programı bulabilirsiniz fakat gizlilik konusunda sizleri yanılgıya düşürebilir.

en hızlı vpnler

Birçok ücretsiz sağlayıcı, kullanıcılarının bağlantı hızlarını kısıtlar. Bu durum, gizlilikveguvenlik kullanıcılarından çoğu kişinin ücretsiz hızlı VPN programı hayalini ciddi bir şekilde otomatik olarak bırakmalarına sebep olur. Buna ek olarak, birçok ücretsiz yazılım kullanıcılarına aylık veya hatta günlük veri sınırları uygular.

Ayrıca, birçok ücretsiz sağlayının kullanıcıları bir sunucuya bağlamadan önce kuyrukta beklemeye zorladığı da belirtilmelidir. Daha sonra, bir kullanıcıya bağlantı kurmaya uygun olduktan sonra, seçebilecekleri az sayıda sunucu verilir veya hiç seçenek verilmez.

Ücretsiz bir yazılım seçerseniz çevrimiçi güvenliğiniz ve gizliliğiniz de risk altındadır. Birçok “ücretsiz” VPN hizmeti, kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerini kaydederek ve ardından bu bilgileri reklamverenlere ve diğer üçüncü taraflara satarak ışıklarını ve sunucularını mırıldanıyor.

Ayrıca, kullanıcıların göz atma oturumlarına istenmeyen reklamlar ve izleme çerezleri enjekte ettikleri de bilinmektedir.

Tüm bunların anlamı, süper hızlı bağlantı hızları arıyorsanız veya çevrimiçi etkinliklerinizi gizli tutmak istiyorsanız, bedava hızlı VPN diye bir şey olmadığıdır.

Hızlı VPN Ücretsiz Olur Mu?

Ne yazık ki, ücretsiz VPN’ler hızlı bir internet bağlantısı sağlamaz. Hızlı sunuculara erişim sağlamak maliyetlidir, bu da ücretsiz hizmetlerin yavaş olma eğilimine sahip olmaları anlamına gelmektedir. Ücretsiz bir başlangıç planı sağlayan premium sağlayıcılar bile insanları ücretli vpn planlarına geçmeye teşvik etmek için daha düşük hızlar sunarlar.

Ücretsiz hızlı bir VPN almanın en iyi yolu para iade garantisinden faydalanmaktır. Deneme politikaları sayesinde hızlı VPN listemizdeki herhangi bir hizmeti risksiz test edebilirsiniz. Bunlar sağlayıcıdan sağlayıcıya farklılık gösterir ve bazı hizmetler 45 günlük büyük bir para iade garantisi sunar. Ayrıca çok sayıda ucuz gizlilik hizmeti de var, böylece ayda 2 dolardan daha düşük bir fiyata yüksek hızlı bir hizmet alabilirsiniz.

En hızlı vpn programı ne yazık ki belirli ücretler ödediğinizde ya da aboneliğe sahip olduğunuzda sizlere hizmet vermektedir. Bu nedenle en hızlı vpnler 30 gün para iadesi ya da ücretsiz deneme sürümü sunmaktadırlar.

Sonuç

ExpressVPN mevcut en güvenilir VPN’lerden biridir ve benim hız testi şampiyonum!

İndirme hızı gayet yüksek idi, bu da toplam hızımda %25’lik bir artış. Aslında, hızlar o kadar iyi ki, bir VPN’e bile bağlı olduğuma inanmak zor.

Verilerim İngiltere’den ABD sunucusuna dünya çapında seyahat etmek zorunda kaldı. Bunu göz önünde bulundurarak, VPN’in indirme hızı inanılmazdı.

Ping değeri biraz yüksek olsa da sonuçlar mükemmel. Gayet yeterli yükleme hızı, görüntülü sohbetlerden büyük indirmeler göndermeye kadar neredeyse her şeyi yapabiliyordu.

ExpressVPN’in hız artışları oldukça yeni ve hızlardaki ani artışın sabit kalmasını sağlamak için bunları düzenli olarak test ediyorum. Karar?Kullandığımız yazılımlar güvenliğimizi en üst seviyeye çıkardı. Hızlar da dikkat çekici ve tutarlı.

Eğer en hızlı vpn programı ne diye merak ediyorsanız bu inceleme yazımızdan bir sonuç çıkarmış olmalısınız. Bu vpn servisi ve vpn hizmeti ip adresinizi değiştirerek anonim olarak istediğiniz web sitesine bağlanmanızı sağlamaktadır. İyi ve en hızlı vpn sağlayıcıları için gizlilik ve güvenlik sitemizi takip etmeye devam edin.

Hotspot shield gibi kötü amaçlı yazılımlarla savaşan servisini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com