FIFA Dünya Kupası Canlı Nasıl İzlenir? (2022 Rehberi)

Merhabalar. Bugünkü yazımı yine futbol severler için kaleme aldım. Çünkü Katar Dünya Kupası izlemek isteyenler için zaman azalıyor. Yani eğer kesintisiz bir şekilde dünya kupası canlı yayınlarından geri kalmak istemiyorsanız bu yazıyı okuyun. Herkese keyifli okumalar.

Hemen Teklif Al
ExpressVPN ile Katar Dünya Kupası İzleyin! (%49 İndirim)

ExpressVPN ile dünyanın her yerinden hiç bir kısıtlama olmadan ve HD kalitede canlı dünya kupası maçlarını izleyebilirsiniz. Üstelik 30 günlük para iade garantisi ve 3 aylık ilave ücretsiz kullanım fırsatı ile.

Son güncelleme: 19 Nisan 2024

2022 Dünya Kupası Maçları Canlı izleyebileceğiniz En İyi Ücretsiz Kanallar

Eğer büyük spor organizasyonlarını canlı olarak takip etmek istiyorsanız ne yazık ki artık belli dijital kanallara bağlısınız. Yani önceki gibi açık yayın yapan kanalların ayarlarını yaparak ücretsiz tüm dünya kupası canlı içeriklere ulaşamıyorsunuz. Çünkü her spor organizasyonunda olduğu gibi canlı dünya kupası maçları yayın haklarını belirli bölgelerde bazı yayın kanalları satın alıyor. Dolayısıyla futbol dünya kupası izlemek için de bulunduğunuz yere göre belirli kanallara abone olmanız gerekiyor.

dünya kupası canlı izleyin

Türkiye

Türkiye’de dünya kupası canlı olarak takip etmek için TRT 1 ve TRT Spor kanallarını takip edebilirsiniz. Üstelik bu kanallar ücretsiz. Ancak eğer sık sık seyahat ediyorsanız bulunduğunuz bölgeye göre değişik kanalları denemelisiniz. Çünkü bu kanallar bölgesel bazı kısıtlamalar tabi olacaktır. Dolayısıyla her kanala her yerden ulaşamayacaksınız.

Buradan hareketle, 2022 yılında yapılacak Katar Dünya Kupası canlı olarak takip edebilmek için değişik ülkelerde değişik kanalları izlemelisiniz. Ben burada önümüzdeki futbol dünya kupası canlı izlemek için takip edebileceğiniz bazı kanalları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Amerika

ABD’de ve Brezilya’da FOX Sports, Kanada’da ise CTV aracılığı ile Katar Dünya Kupası izlemenin coşkusunu doyasıya yaşayabilirsiniz. Bu kanallar kablolu kanallar olup ücretlidirler. Ayrıca FOX Sports kanalını mobil uygulamalar vasıtasıyla telefon veya tabletlerden de izleme şansısınız da vardır.

Avrupa

İngiltere’de BBC üzerinden ücretsiz, ITV üzerinden ise ücretli olarak futbol dünya kupası izleme imkânınız var. Ayrıca ITV’nin ücretsiz deneme versiyonu da bulunmaktadır.

Fransa’da TF1 ücretsiz, beIN Sports ise abonelik ile ücretli olarak size dünya kupası canlı heyecanını getiriyor.

Almanya’da ücretsiz olarak canlı dünya kupası maçlarını izlemek isterseniz o zaman adresiniz ARD veya ZDF olmalı. Ancak Sky Sport’a abone olarak da bu heyecana ortak olabiliyorsunuz.

Avusturya’da ServusTV, Belçika’da RTBF, İtalya’da Mediaset, Portekiz’de RTP ve Rusya’da Perviy Kanal ücretsiz olarak Katar Dünya Kupası izleyebileceğiniz kanallar.

Asya

Birçok Arap ülkesinde beIN Sports’a, Hindistan’da ise Sony Pictures Network kanallarına abone olarak futbol dünya kupası izleyebilirsiniz.

Yukarıda sizlere değişik ülkelerde canlı dünya kupası maçlarını izleyebileceğiniz kanalları yazdım. Ancak dikkat ederseniz ben bu kanalları bölge isimleri altında sizlere verdim. Bunun nedeni bu kanalları sadece o bölgelerde izleyebilmenizdir. Yani belirtilen bölge dışına çıktığınızda söz konusu kanallara artık erişemeyecek ve Katar Dünya Kupası izleyemeyeceksiniz.

Ama hiç endişelenmeyin. Çünkü bölgesel kısıtlamalara takılmadan FIFA Dünya Kupası maçlarını rahatlıkla izleyebileceğiniz etkili bir çözüm biliyoruz. Detayları öğrenmek için yazımı okumaya devam edin ve aşağıdaki ilgili bölümleri inceleyin.

Ancak ufak bir hatırlatma da ücretsiz platformlar konusunda yapmak istiyorum. Çünkü ben sizlere yukarıda belirli ücretsiz kanalları yazdım. Dolayısıyla size de ücretsiz kanal seçiminde çok seçici olmanızı öneriyorum. Özetle, her önünüze çıkan ücretsiz kanal üzerinden canlı dünya kupası maçlarını izlemeyin.

Yayınlara Erişimde Neden Bölgesel Kısıtlamalar Var?

Yayınlara erişimin kısıtlanmasını isteyenler içerik üreticileridir. Yani yayıncıların yaptığı bir uygulama değil. Çünkü içerik üreticiler ürettikleri programları veya ulaştırdıkları canlı yayınları dünyanın değişik yerlerinde satmak istiyorlar. Dolayısıyla belirli bir bölgede yayın yapan bir kanala verdikleri içeriklerin dünyanın her tarafından erişilmesini istemiyorlar. Bu nedenle yayıncılarla anlaşmalar yaparak bu içerikleri belirli bölgelerle sınırlandırmak istiyorlar.

dünya kupası canlı izleyin en iyi ücretsiz kanallar

Peki bunu teknik anlamda nasıl yapıyorlar? Belirli bir yayının bölgesel kısıtlamaya tabi tutulması için internet kullanıcılarının IP adresleri baz alınıyor. IP adresi servis sağlayıcılar tarafından her bir internet kullanıcına verilen bir adrestir. Bu adres kullanıcıların fiziksel konumuna bağlıdır. Yani Türkiye’deki bir kullanıcıya Türkiye’den bir IP adresi verilir. Dolayısıyla Almanya’da bulunan bir kullanıcı Türkiye’deki yayın üzerinden Katar Dünya Kupası izleyemez.

Ancak bu bölgesel kısıtlamaları bir VPN ile aşabilirsiniz. Çünkü VPN uygulamaları değişik ülkelerde sahip oldukları sunucular vasıtasıyla kullanıcılara yerel IP adresleri sağlayabilirler. Dolayısıyla Almanya’da bulunan bir internet kullanıcısı Türkiye’deki sunucu üzerinden internete bağlanarak Türkiye’deki yayınlara erişebilir.

Bir sonraki bölümde sizlere nasıl VPN edineceğinizi, nasıl kullanacağınızı adım adım anlatacağım. Yani okumaya devam etmenizi tavsiye ederim.

ExpressVPN Edinin
Nisan 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN Kullanarak Bölgesel Kısıtlamaları Aşın!

Bu bölümde sizlere futbol dünya kupası izlemek için neler yapmanız gerektiğini adım adım anlatacağım.

  1. Öncelikle bu yazıda futbol dünya kupası izlemek için sizlere önerdiğim VPN seçeneklerinden birini seçin ExpressVPN, linkine tıklayarak websitesine ulaşın.
  2. Sonrasında bu VPN’i cihazınıza indirin, yönlendirmeleri takip ederek bir kullanıcı hesabı oluşturun.
  3. Ardından VPN uygulamasını açın ve size uygun bir bölgedeki sunucu üzerinden internet bağlantınızı gerçekleştirin.
  4. Son adım olarak da, erişmek istediğiniz URL adresini girin.

Türkiye üzerinden örneğimizi pekiştirelim;

Sunucu adımına geldiğinizde bir Türkiye sunucusunu seçin ve internete bağlandıktan sonra URL adresine TRT Spor adresini girin. Böylece dünyanın neresinde olursanız olun ücretsiz olarak TRT Spor kanalına erişebilirsiniz.

ExpressVPN‘i Ücretsiz Olarak Deneyebilirsiniz

Bu kısımda sizlere canlı dünya kupası maçlarını izlemek için kullanabileceğiniz en iyi VPN’den söz etmek istiyorum.

Bu VPN sizlere ihtiyacınız olan yüksek performansı verirken gizliliğinizi ve güvenliğinizi de en üst seviyede korur. Dolayısıyla Katar Dünya Kupası izlemek için kullanabileceğiniz en iyi VPN seçeneğidir.

Ayrıca ExpressVPN‘i hiç bir risk olmadan da deneyebilirsiniz. Çünkü eğer memnun olmazsanız 30 gün içerisinde paranızın tamamını iade alabilmek gibi güzel bir fırsat sunuyor. Üstelik size hiçbir koşul veya şart koymuyor ve iptal ettiğinizde hiç soru sormuyor.

dünya kupası canlı izleyin ücretsiz

Streaming için En İyi VPN Seçenekleri

Bu bölümde de sizlere futbol dünya kupası izleyebeileceğiniz en iyi VPN seçeneklerinden bahsedeceğim.

Bu listeyi oluştururken öncelikle genel bir tarama yaparak belirli bir seviyenin üzerindeki VPN’leri tespit ettim. Ardından streaming için öne çıkan bazı önemli özellikleri belirledim. Sonrasında bu özellikleri temel alarak VPN’leri inceledim ve öne çıkan ilk 5 VPN’i burada listeledim.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

VPN Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bir VPN edindiğinizde kazancınız sadece dünya kupası canlı takip edebilmek olmaz. Yani bunun yanında başka şeyler de kazanırsınız. Çünkü VPN’ler hem kullanım hem de güvenlik açısından birçok getiriye sahiptirler.

VPN ile Bölgesel Kısıtlamaları ve Sansür Uygulamalarını Aşabilirsiniz

Bir VPN’in kullanım açısından en büyük avantajı geniş erişim imkânıdır. Çünkü VPN’lerin sahip oldukları küresel sunucu ağları vasıtasıyla tüm yerel içeriklere siz de uzaktan erişebilirsiniz.

Daha spesifik bir ifade ile, dünyanın neresinde olursanız olun 20 Kasım’da başlayıp 18 Aralık’ta bitecek olan Katar 2022 FIFA dünya kupasının herşeyini bilgisayarınız, tabletiniz veya telefonunuzdan takip edebilirsiniz.

Ayrıca yaygın olarak izlenen FIFA Kadınlar Dünya Kupası, Netflix, Hulu vb. kanalları da izleme imkânına sahip olursunuz. Yani özetle, dünyanın heryerindeki içerik, yayın ve oyunlara sınırsız ve kesintisiz erişebilirisiniz.

VPN ile Gizliliğiniz ve Güvenliğiniz En Üst Düzeyde Olur

VPN’ler kullanıcılarının bilgilerini şifreleme imkânı verir. Ayrıca IP adreslerini gizler. Dolayısıyla mahremiyetiniz ve güvenliğiniz çok iyi korunur.

Bununla beraber VPN’ler size ortak Wi-Fi ağlarına da daha güvenli bağlanabilmenizi sağlar. Yani bir ortak Wi-Fi ağından bile bankacılık işlemlerinizi yapar, kişisel verileriniz üzerinde oynayabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Nisan 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Evet, bir yazımın daha sonuna geldim. Bu yazımda sizlere canlı dünya kupası maçlarını sınırsızca nasıl izleyebileceğinizden söz ettim. Yani yaklaşan Katar Dünya Kupası izlemek için şimdiden neler yapabilirsiniz ondan bahsettim. Dolayısıyla size futbol dünya kupası izleyebilmenize yönelik olarak VPN kullanımı hakkında bilgiler verdim.

Benim size tavsiyem en iyi performans ve güvenlik için ExpressVPN edinmenizdir. Çünkü ExpressVPN hem çok uygun fırsatlar sunuyor hem de 30 günlük para iade garantisi veriyor.

Herkese keyifli bir dünya kupası diliyorum.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com