Yurtdışında Disney Plus Turkiye Nasıl İzlenir? (2024 Rehberi)

Merhabalar. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Disney+ Turkiye yayına başladı. Yani artık Türkiye’de bu kanala normal abone olarak Disney Plus Türkiye izle me imkânı var. Ancak dünyanın her yerinden abone olduğunuz bir kanalı izlemek istemez misiniz? Eğer böyle bir isteğiniz varsa bu yazımı mutlaka okuyun.

ExpressVPN Edinin
ExpressVPN ile her yerden Disney+ Turkiye İzleyin!

Şimdi %49 indirim ve ilave 3 ay bedava fırsatı ile. Üstelik 30 gün içinde koşulsuz para iadeli iptal fırsatı da var.

Son güncelleme: 21 Haziran 2024

Disney+ Nerelerde İzlenebilir?

Amerikan menşeli olan kanal tüm dünya çapında oldukça yaygın izlenen geniş yelpazede içeriklerin yer aldığı bir dijital yayın platformudur. Dolayısıyla Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Kuzey ve Güney Afrika’da birçok ülkede yayınlarını izleyebilirsiniz. Ücretli abone olarak izleyebileceğiniz kanal yakın geçmişte Disney+ Turkiye olarak Türkiye’de de yayın hayatın başladı.

Tüm dünyada öne çıkan orijinal içerikler (obi wan kenobi, the mandalorian, canlı aksiyon dizi ve film seçenekleri vb.) ve orijinal yapımları kullanıcılarına sunan kanal gişe rekorları kıran filmleri de izleyicileriyle buluşturuyor.

Yaygın olarak kullanılan tüm cihazlara uyumlu olan Disney+ içerik üreticileri ile yaptığı anlaşmalar gereği bölgesel olarak yayınlarını sınırlandırmakta. Yani siz mesela Türkiye’de bu kanala abone olsanız bile başka ülkelere seyahat ettiğinizde yayınlarını izleyemezsiniz. Çünkü bağlandığınız konum itibariyle ancak Türkiye’de olursanız yayınları takip edebilirsiniz.

Aynı şekilde diğer ülkelerde de durum aynıdır. Yani hangi ülkede abone olmuş iseniz ancak o ülkede Disney+ izleyebilirsiniz.

disney plus türkiye izle

Yurtdışında Disney Plus Türkiye izlemek Mümkün Değil mi?

Bu durumda herkesin aklına aynı soru geliyor. Peki, Türkiye’de abone olunca örneğin Almanya’ya gittiğimde Disney+ Turkiye izleyemeyecek miyim? Bu sorunun cevabına birazdan geleceğim. Ama önce streaming kanallarının neden bölgesel kısıtlamalar uyguladığından biraz bahsetmek istiyorum

Yayın firmaları yayınladıkları içerikleri üreten kuruluşlar ile bazı anlaşmalar yaparak o içeriklerin ancak ilgili bölgelerde (daha çok ülke olarak) izlenebilir olmalarını sağlarlar. Çünkü içerik üreticileri ürünlerini değişik ülkelerde de satabilmek isterler. Dolayısıyla bir kanala hangi ülkede abone olmuşsanız ancak o ülkede izleme imkânınız olur.

Peki, bunun teknik açıklaması nedir? Yani teknik olarak size nasıl bölgesel sınırlama getiriyorlar?

Şöyle ki, her internet kullanıcısı internete mevcut konumu itibariyle tahsis edilen bir IP adresi üzerinden bağlanır. Yani internete bağlandığınız konum servis sağlayıcınız tarafından bilinir. Dolayısıyla bu konum ile ilgili limitler sizi de bağlar. Sonuç olarak, Türkiye’de abone olduğunuz bir kanala ancak Türkiye’de erişebilirsiniz. Ancak her bağlantınızı o bölgedeki bir sunucu üzerinden yaparsanız o zaman IP adresiniz de ilgili bölge içerisinde olacaktır. Dolayısıyla erişim elde edebilirsiniz.

İşte şimdi geldi başta sorduğumuz sorunun cevabına. Eğer Almanya’da iken Türkiye’de bulunan bir sunucu üzerinden internete bağlanabilirseniz Disney Plus Türkiye izleyebilirsiniz. Çünkü IP adresiniz Türkiye’de olacaktır.

Dolayısıyla bu nu da yapmanın en iyi yolu bir Sanal Özel Ağ (Virtual Private Network-VPN) edinip kullanmaktır. Çünkü VPN’ler sizi istediğiniz ülkedeki sunuculardan internete bağlayarak o bölgedeki bir IP adresi üzerinden internete bağlarlar. Böylece o bölgedeki tüm içerik, yayın ve oyunlara erişebilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Bir VPN ile Bölgesel Yayınlara Nasıl Erişebilirsiniz?

Evet, şimdi biraz daha detaylara inelim. Yani bölgesel yayınlara ulaşmak için ne gibi işlemler yapacaksınız konusuna mercek tutalım. Eğer aşağıdaki işlemleri adım adım yaparsanız sınırsız ve kesintisiz Disney Plus Türkiye izle me konusunda en önemli aşamayı geçmiş olursunuz:

  1. Öncelikle sizler için burada sunduğumuz VPN önerilerinden birine tıklayarak ilgili siteye ulaşın ve seçtiğiniz VPN’i cihazınıza indirin.
  2. Ardından yönlendirmeleri takip ederek gerekli bilgileri girin ve hesabınızı aktif hale getirin.
  3. Sonrasında VPN’i açın ve hangi ülkedeki yayınlara ulaşmak istiyorsanız oradan bir sunucu seçin.
  4. Son olarak da açmak istediğiniz yayının URL adresini girin. Yani buradaki spesifik örnekten gidersek Disney+ Turkiye için gerekli URL adresini girin.

Artık dünyanın her yerinden sınırsız ve kesintisiz bir şekilde  Disney Plus Türkiye izle yebilirsiniz.

ExpressVPN‘i Ücretsiz Bir Şekilde Deneyebilirsiniz?

Evet, buraya kadar sizlere konunun teknik yönünü yeterli derecede anlattım. Şimdi konunun biraz da maddi tarafını ele almak istiyorum. Çünkü tüm kullanıcıları yakından ilgilendiren diğer bir husus da edindikleri ürünlerin ücretleridir.

İşte sizlere bu konuda güzel bir haberim var. Yaptığım incelemelerde her yönden diğer seçenekleri geride bırakan ExpressVPN kullanıcılarına 30 gün para iade garantisi veriyor. Yani hiç bir kısıt olmadan ürünü edinip tüm özellikleri ile deneme imkânınız var. Üstelik 30 gün içerisinde hiç bir koşul olmadan hesabınızı sonlandırabiliyorsunuz. Hem de tüm paranızı iade alabiliyorsunuz.

yurtdışında disney plus türkiye izlemek mümkün değil mi

Streaming Yayınları için En İyi VPN Hangisidir?

Bu kısımda biraz incelememi nasıl yaptığımdan bahsederek sizlere hazırladığım VPN öneri listemi iletmek istiyorum. Çünkü yaptığım incelemede sizler için önemli olan ana konuları nasıl ele aldığımı ve ne gibi uygulamalar yaptığımı bilmenizde fayda var diye düşünüyorum.

Öncelikle piyasadaki hemen hemen tüm VPN’leri genel anlamda ele alıp ortalama kriterlere göre bir ön elemeden geçirdim. Yani bir VPN’in genel anlamda sahip olması gereken özelliklere baktım. Ardından streaming yayın açısından ve özellikle de Disney Plus Türkiye izlemek için bazı önemli kriterler belirleyerek onların ışığında ikinci bir elemeye tabi tuttum.

Aslında bu aşamada elimde kalan VPN’ler genel anlamda kullanıcılar için yeterli olabilirdi. Ancak belirlediğim kriterlere göre de diğerlerine üstünlük sağlayanları tespit ettim ve önem sırasına göre de sıralandırdım. işte bu şekilde sizlere aşağıda sunduğum liste meydana geldi:

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Yukarıda bulunan listedeki herhangi bir VPN’i seçip gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Eğer konu ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

VPN Kullanmanın Avantajları

Bir VPN edindiğinizde Disney+ Turkiye izlemenin yanında başka avantajlar da elde edersiniz. Bu kısımda biraz bu avantajlardan bahsetmek istiyorum.

Bir VPN’in size kazandıracağı önemli şeylerden biri küresel erişim imkânıdır. Yani bir VPN ile dünyanın her yerindeki içerik, yayın (örneğin Disney+ ABD, Netflix, Hulu vb.) ve oyunlara erişebilirsiniz. Dolayısıyla küresel bilgi ağı sizin için gerçekten küresel bir bilgi kaynağı olur.

vpn kullanmanın avantajları disney plus türkiye izle

VPN’lerin esas üretilme amacı gizlilik ve güvenliktir. Yani VPN’ler kişilere daha güvenli bir internet deneyimi yaşamaları için geliştirilmiştir. Çünkü internet ortamına her geçen gün daha farklı riskler eklenmekte ve kullanıcıları yeni tedbirler almaya itmektedir.

VPN’ler sahip oldukları şifreleme teknolojileri, IP adresini gizleme özelliği ile kullanıcıları kötü amaçlı kişilerden korumaktadır. Yani eğer bir VPN alırsanız size zarar vermeye çalışan veya sizden haksız fayda sağlamaya çalışan kişilerin sizin önemli bilgilerinize erişmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Hatta bir VPN sayesinde ortak Wi-Fi ağlarına bile güvenli bir şekilde bağlanıp kritik bilgilerinizi (bankacılık, sosyal medya vb.) kullanarak ihtiyaç duyduğunuz işlemleri yapabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Bu yazımda Türkiye için son günlerde popüler bir konuyu ele almak istedim. Çünkü şu günlerde yeni yayın hayatına başlayan Disney+ Turkiye reklâmları herkesin ilgi odağı oldu. Dolayısıyla ben de bu konu ile alakalı bir hususa ışık tutmak istedim.

Öncelikle Disney Plus Türkiye izlemek konusunda bazı temel teknik konuları ele aldım. Ardından coğrafi engellere takılmadan her yerden bu kanalı izleyebilmeniz için yapmanız gereken işlemleri anlattım. Sonrasında ise, bu konudaki en iyi VPN seçeneklerinden söz ettim. Son olarak da bir VPN’in başka ne gibi avantajları var onlardan bahsettim.

Bu incelemem doğrultusunda Disney+ Turkiye için sizlere sonuç olarak önereceğim ürün ExpressVPN olacaktır. Hem yüksek performans hem de üst düzey güvenlik ile en optimum VPN odur. Üstelik 30 günlük para iade garantisi de vardır.

Umarım faydalı bir inceleme olmuştur herkes için. Herkese güvenli bir internet ve sınırsız bir seyir keyfi diliyorum.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com