CyberGhost İncelemesi 2018: Kullanımı kolay olan hızlı bir VPN

CyberGhost İncelemesi 2018: Kullanımı kolay olan hızlı bir VPN

CyberGhost VPN, Romanyalı bir şirket tarafından 2011 yılında açılmıştır. Gizliliğe ciddi şekilde önem veren bu şirket konumu sayesinde de kullanıcılarını herhangi bir AB veri muhafaza yasaları veya devlet gözetiminden korur. En hızlı VPN olmasa da, paketleri için sunduğu düşük fiyatıyla çekici bir hale geliyor. Yani, fiyatı makul bir VPN arıyorsanız CyberGhost'a göz atabilirsiniz. Evet şimdi CyberGhost'u inceleyelim.

CyberGhost, öncelik gizlilik

Firma, Romanya ve Almanya'da kurulmuştur ve orada çok da ünlülerdir. Hatta, CyberGhost oradaki mağazalardan direkt nakit para ile satış yapmaya başladılar. Çünkü, onlar gerçekten sivil hakları, özgür bir toplumu ve sansürsüz bir internet kültürünü destekliyorlar.

Romanya'da bir merkezleri olması da yardımcı oluyor. Çünkü, Romanya, 2006 Avrupa Bilgi Saklama Direktifi'ne göre ulusal veri muhafaza yasalarını kaldıran Avrupa'daki sayılı ülkelerden. Bu yüzden gizliliğiniz güvende.

Buna ek olarak, internet gizliliği ile alakalı etkinlikler de düzenliyorlar. Birkaç yıl önce Türkiye'nin sansürüne karşı bir kampanya düzenlediler ve Türk vatandaşlarına bedava üyelik verdiler. 2016'da da CyberFreedom Program'ını yayınladılar. Buradaki amaç, sivil özgürlükleri ve ifade özgürlüğünü destekleyen gazetecilere ve sivil toplum örgütlerine bedava ve özel güvenlik vermekti.

Bunları reklam için yaptıklarını söyleyebilirsiniz ama yine de böyle kampanyalarda bedava özelliklerden yararlanabilirsiniz!

Cyber Ghost VPN: Paketler ve fiyat

Cyber Ghost VPN: Paketler ve fiyat 2018

Çoğu VPN programında olduğu gibi sadece bir paket var ve bu paketi 5 farklı cihazda aynı anda kullanabilirsiniz (PC, telefon ve tablet). Bu paketi bir ay, altı ay veya bir yıllık abonelik olarak seçebilirsiniz. Ama bir yıllık abonelikte gizlilikveguvenlik.com okuyucuları için özel bir fırsat var! Altı ay bedava! Bu, çok iyi bir teklif ve bunun yüzden CyberGhost piyasadaki en ucuz VPN'lerden biri oluyor.

Her zaman olduğu gibi, bu programı 45 günlük para garanti seçeneği ile deneyebilirsiniz. Birçok dil desteği olan bir site olmasına rağmen bazı kullanıcılar aboneliği iptal etmenin zor olduğunu söylemiş. Bu yüzden, abone olmadan önce sitedeki yazıları dikkatli okumanızı öneririm.

CyberGhost Edinin

CyberGhost için Özet Tablosu

ÖZELLİK DEĞERİ
Logs Hiç Log olmaması
Torrents Torrent’lerin kullanabilirliği
Netflix US
Çoklu Giriş Eklentisi Aynı anda 7 giriş imkanı
Uygulanan Ülkeler 59+ ve üzeri
Uyumlu Programlar PC (Windows, Mac, Linux), Smartphones and tablets (Android, iOS)
Para İade Garantisi 45 Gün
Protokoller OpenVPN (TCP, UDP), L2TP-IPsec, SSTP, PPTP
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Askeri 256 bit
IP Adresleri Bilinmiyor
Sunucu 3,000+ ve üzeri

Detaylı bir şekilde CyberGhost VPN

Basit arayüz

CyberGhost'un kullanıcı arayüzü çok basit. Hoşgeldin sayfasında 5 profil ve sunucu seçme seçeneklerini bulacaksın. Yapmak istediğin şeyi seç ve CyberGhost sizi yönlendirecektir. Büyük ihtimal sizin için internet sayfası veya torrent programını bile açar!

Choose my VPN server'a tıkladığınız zaman sunucularla dolu yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfadaki dizilim çok kullanışlı ve favori sunucunuzu ekleyip sonra daha çabuk ulaşabilirsiniz. Üstelik, her sunucunun detaylı bilgisini alıyorsunuz. Hız, ping, torrent için kullanılabilirliği gibi bilgilerin hepsini öğrenebilirsiniz. Bu, benim sevdiğim bir sunucu listesi tarzı.

CyberGhost sunucu seçme

CyberGhost ile gizlice interneti gezin

Eğer internette gizliliğinizi korumak istiyorsanız anonymous surfing özelliğini kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bağlanmak istediğiniz ülkeyi seçmek ve özellikleri etkinleştirmek. CyberGhost sizi en iyi sunucuya bağlar ve hatta sizin için gizli sekmeyi bile açar!

Yayın yasağını kaldırın

Başka bir kullanıcı dostu özelliği ise coğrafi kısıtlamaları kaldıran profillere sahip olması. CyberGhost VPN ile dünya üzerinde internetten yayın sağlayan 40 farklı programa erişim sağlayın. Kısacası, CyberGhost ile çok rahat Amerikan Netflix'ini veya Hulu izleyebilirsiniz.

CyberGhost yayın yasağı kaldırma

En önemli şey ise %100 çalışma garantisi. Yayın programları, içeriklerine ulaşılmaması için IP adreslerini ve VPN programlarını engellemek için ellerinden geleni yaptıklarından dolayı kullanıcılar coğrafi erişim engeline takılabilir. Ama Cyber Ghost sunucularının istediğiniz sitedeki engeli kaldırmasını sağlamak için sürekli uğraşıyor.

Ağınızı koruyun

Bu sayfa anonymous surfing için olan sayfaya çok benziyor. Ama farklı ve güzel olan özellik ise CyberGhost otomatik olarak özel ve ortak ağı bularak bağlantınızı ona göre korur.

P2P ve torrent sadece seçili sunucularda

Tebrikler! Cyber Ghost'un P2P politikası torrent dostu. Yani, torrent indirme gibi P2P aktiviteleri yapmak mümkün. Ama sadece seçili sunucularda. Ama çok seçenek var, Türkiye'de bile.

Gizli bir şekilde torrent indirmek için özel sayfalar ve ayarlanmış sunucular kuruludur. Torrent indirirken sizi koruyacak bu sunuculara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

CyberGhost torrent koruması

Dahası da, gizlilik politikalarını takiben, VPN kullanımınız hiçbir kaydı yoktur. Sonuç olarak, geride hiçbir iz bırakmıyorsunuz. Ama diğer VPN'lerle olduğu gibi onların bağlantısıyla illegal işlere bulaşmak yasaktır.

Basit sayfaların erişim engelini kaldırın

Çin'deki Facebook gibi yasaklı sitelere mi girmeniz gerekti? Sorun yok. CyberGhost arkanızda. Yapmanız gereken tek şey listeden bir site seçmek ve sizi en iyi sunucuya bağlayacaktır. Bu sayfa ile gerçekten sansürsüz bir internete ulaşabilirsiniz!

Acil Anahtarı (Kill Switch)

CyberGhost, otomatik olarak Windows ve Mac'te Acil Anahtarını etkinleştiriyor. Bu özellik eğer VPN bağlantınız koparsa sizin gizliliğinizi koruyor. Program, VPN yeniden bağlanana kadar bütün akışı durdurur ve sizin gerçek IP adresiniz gün yüzüne çıkmaz.

Eğer torrent indiriyorsanız Acil Anahtarının olması zorunluluk gibi bir şeydir.

Kişiye Özel DNS

Çevrimiçi olduğunuz zaman, internet servis sağlayıcınız size kendi DNS sunucularını sağlar. Bu yüzden, bütün bilgilerinize ulaşmak zorundadır... Gizliliğiniz için çok iyi bir durum değil. Bu durumu DNS'yi değiştirerek çok kolay çözebilir ve sansürü azaltabilirsiniz. Cyber Ghost'un kullanabileceğiniz kendi DNS'leri vardır.

CyberGhost Ayarları

İlk olarak, Genel (General) sekmesinde basit ayarları bulabilirsiniz. Bunlar dil seçimi, cihaz açıldığında otomatik başlatma ve varsayılan sayfa (eğer çoğunlukla video izliyorsanız, bu size saniyeler kazandırabilir!) gibi seçenekleri seçebilirsiniz.

CyberGhost ayarları

Ayrıca, CyberGhost bir çeşit split tunneling özelliği de sunuyor. Eğer yerel bağlantınızdan sitelere ulaşmak istiyorsanız, VPN'e bağlı olsanız bile, bu mümkündür. Bu siteleri İstisna (Exceptions) sekmesine ekleyebilirsiniz.

Eğer proxy kullanmanız gerekiyorsa bunu Proxy sekmesinde yapabilirsiniz. Cyber Ghost, SOCKS5 ve HTTP gibi proxy'leri destekliyor.

Ek olarak, Bağlantı (Connection) sekmesinde bağlantı noktalarını rastgele ayarlamak mümkün ve protokolü UDP ve TCP arasında değiştirebilirsiniz. UDP'nin TCP'den daha hızlı olduğunu size hatırlatayım.

CyberGhost bağlantı ayarları

Ortak WI-FI risklerine karşı en iyi korumayı almak için WIFI korumasını etkin hale getirebilirsiniz. Kısacası, her yeni WI-FI ağına VPN bağlantısı açacak. Eğer çok gezen birisi iseniz kesinlikle kullanmanız gereken bir özellik.

 

Son olarak Uygulama Koruması(App Protection) sekmesi var. Bu sekmede hangi uygulamaları Cyber Ghost ile korumak istediğiniz seçebilirsiniz. Örneğin, torrent indirme programınız her zaman VPN kullanabilir.

 

Kayıt tutmama politikası & şeffaflığa bağlılık

CyberGhost VPN çok ciddi bir kayıt tutmama politikası sağlar. Bu yüzden, hiçbir bilginin, bağlantının, IP adresinin kısacası aklınıza gelebilecek hiçbir şeyin kaydını tutmaz.

Her yıl Cyberghost bir şeffaflık raporu yayınlar. Bunun amacı belli şirketlerden gelen CyberGhost kullanıcılarının bilgilerini açığa çıkarmalarını isteyen istekleri göstermektir. CyberGhost'un kayıt tutmadığını bilmelerine rağmen.

Mac için CyberGhost

Android için Cyber Ghost

iOS için CyberGhost

CyberGhost Hakkında Sonuç

CyberGhost, VPN programları arasında gizliliğinizi ön planda tutan güvenli çözümlerden birisi. Kullanımı kolay olan VPN arayanlar için uygun olan CyberGhost, gizli bir şekilde torrent indirmek isteyen veya limitsiz bir şekilde film izlemek isteyenler için de uygun. Tek sıkıntı çoklu bağlantı paketinin biraz pahalı olması.

ARTILARI

  • Yüksek hız
  • iPhone ve Android için uygulaması olması
  • P2P ve BitTorrent için kayıt tutmadan işlem yapabilmesi
  • Kullanıcı dostu olması
EKSİLERİ

  • IPv6 sızıntı koruması olmaması
  • Yüklü güvenlik duvarı olmaması (NAT firewall)
  • IP bağlama (IP binding) olmaması

CyberGhost Edinin

Comments are closed.