CyberGhost VPN İncelemesi – 2024

cyberghost vpn incelemesi

Merhabalar. Bugünkü yazımda sizlere CyberGhost VPN uygulamasını tanıtacağım. Çünkü son zamanlarda adından daha da sıkça bahsedilen bir VPN oldu. Dolayısıyla CyberGhost incelemesinin birçok okuyucumuz için yerinde olacağını düşündüm. Bu yazımı okuduktan sonra Cyber Ghost VPN edinip edinmeme konusundaki sorularınızı gidermeyi amaçlıyorum.

Cyber Ghost Edinin
Cyber Ghost'u bugün %83 indirimle alın!

Uygun bir fiyat-performans dengesi ile Cyber Ghost yüksek performanslı ve mahremiyetinize önem veren bir VPN'e sahiptir. 45 günlük para iade garantisi ile.

Son güncelleme: 24 Mayıs 2024

Genel olarak CyberGhost VPN

Uygulama aynı adı taşıyan Romanya menşeli bir güvenlik yazılım şirketi tarafından piyasaya sürülmüştür. İlk olarak 2004 yılında kullanıcılara sunulan ürün Windows, MacOS ve Linux cihazlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarla da uyumludur.

Firma bu yazılım ile kullanıcılarına küresel erişim kabiliyeti sunarken aynı zamanda da güvenli bir internet ortamı vadediyor. Uygulamanın genel olarak özellikleri şunlardır:

 • Küresel Erişim Kabiliyeti
 • Anonim Kullanıcı ve Şifreleme
 • Kayıt Tutmama Politikası
 • Reklam Engelleme
 • Kill Switch

Bazı Eksiklikler

Son zamanlarda adından sıkça bahsettirmeye başlayan CyberGhost VPN yorumlarının öncelikle olumsuz kısımlarına bakmak istiyorum. Ancak bunu sizi uygulamadan soğutmak için yapmıyorum. Yani bazen bir ürünü alırken önce aklımızdaki kuşkuları gidermek daha faydalı oluyor. Çünkü olumsuz yönleri eğer sizin filtrenizden geçerse geri kalan kısmında sadece artı yönlerine ve fiyata bakabilirsiniz.

CyberGhost incelemesi kapsamında öncelikle size bahsetmek istediğim negatif yön masaüstü uygulaması ile mobil uygulama arasındaki fark. Çünkü ikisi birbirinden çok farklı ve bence bu bir olumsuz yön.

İkinci olarak ise uygulamanın Çin’de ve sıkı politika uygulayan bazı ülkelerde çalışmaması. Ancak bu durum biraz size bağlı. Çünkü Çin’e veya bu tip ülkelerden birine gitmeyi düşünmüyorsanız sizi çok etkileyecek bir durum değil.

Alternatif Ürünler ve Karşılaştırma

Aşağıdaki test edilmiş sıralamamda bu VPN’leri öneriyorum. Bu en iyi VPN gönderisinde onları nasıl test ettiğim ve derecelendirdiğim hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Kullanım Paketleri ve Fiyatlar

CyberGhost incelemesinin bu bölümünde sizlere kullanım paketleri, fiyatlar ve ödeme kolaylıklarından bahsedeceğim.

cyberghost vpn fiyatlar

Uygulamanın aylık, yıllık, iki yıllık ve üç yıllık kullanım paketleri mevcut. Ancak ne kadar uzun plan alırsanız o kadar kârlı oluyor. Ayrıca şu anki fiyatları kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Uygulamanın en büyük fiyat avantajlarından bir tanesi uzun süreli para iade garantisi sunması. Çünkü uygulama kullanıcılarına 45 günlük para iade garantisi imkânı veriyor.

Ayrıca ödeme yöntemleri konusunda da kullanıcılara değişik seçenekler sunuluyor. Çünkü Bitcoin ve hatta nakit ödeme bile yapabiliyorsunuz. Ancak nakit özelliği şu an CyberGhost Türkiye için geçerli değil.

Cyber Ghost Edinin

Özet Tablo

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US, DE, FR, UK
Çoklu Giriş Eklentisi 7 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 91+
Desteklenen işletim sistemleri Windows, macOS, Android, iOS, Linux,Router, Smart TV, Amazon Fire TV Stick, Game console
Para İade Garantisi 45 Gün
Protokoller WireGuard, OpenVPN, IKEv2
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 9.738+

Bazı Önemli Cyber Ghost Kullanım Özellikleri

CyberGhost incelemesinin bu kısmında sizlere popüler bazı konuların noktasal cevaplarını vereceğim. Yani en çok merak edilen bazı konuları hemen burada bulabilirsiniz.

Netflix

Uygulama üzerinden Netflix izlemek mümkün ve oldukça kaliteli. Yani eğer Netflix izlemek için bir VPN arıyorsanız bu uygulama size göre. Ayrıca diğer bir artı yönü, uygulamanın yayın akışları için optimize edilmiş özel sunucularının bulunması. Yani diğer uygulamalara göre daha iyi performansta yayın keyfine sahip oluyorsunuz.

Torrent

Uygulama bu konuda da güzel bir seviyeye sahip. Hem P2P hem de Torrent konusunda rahat olabilirsiniz. Ancak bu özellikler sadece masaüstünde yapılabiliyor. Yani Android veya iOS’ta P2P veya Torrent yapamıyorsunuz.

Çin’de Kullanım

CyberGhost incelemesinin bu bölümünde yine bir eksiklikten bahsedeceğim. Yukarıda eksiklikler kısmında yazdığım bu konuyu buraya da eklemek istedim. Çünkü bazı kullanıcılarımız için bu konu önemli olabiliyor. Yani sonuç olarak bu uygulamayı Çin’de kullanmak mümkün değil.

cyberghost incelemesi

Video Oyunları

Bu konudaki uygulama performansı gayet iyi. Yani keyifle oyun oynayabilirsiniz. Ancak sunucu mesafeleri arttıkça hız konusunda düşmeler yaşayabilirsiniz.

Cyber Ghost Özellikleri

CyberGhost incelemesinin bu kısmında uygulamanın sahip olduğu özelliklerden bahsedeceğim.

Şifreleme ve Güvenlik Protokolleri

Uygulama 256-bit AES şifreleme algoritmasını kullanıyor. Yani askeri seviyede bir koruması var. Ayrıca OpenVPN, IKEv2 ve WireGuard gibi güçlü güvenlik protokollerine sahip. Dolayısıyla bu konuda da tam not alıyor.

Kayıt Tutmama Politikası

Bu özellik de genelde VPN’lerde aranan özelliklerden biridir. Çünkü VPN kullanmanın en önemli amaçlarından biri gizliliktir. Dolayısıyla Cyber Ghost Kullanım Şartları’nda da açıkça ifade ediyor ki, kullanıcı bilgileri hiçbir şekilde takip edilmiyor, kaydedilmiyor veya saklanmıyor.

NoSpy Sunucular

Bu özellik uygulamayı diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden bir tanesi. NoSpy sunucular firmanın merkez binasından direk olarak yönetilen firmanın kendi sunucularıdır. Yani bir çok firma gibi üçüncü taraflarla anlaşılıp kullanılan sunucular gibi değil. Dolayısıyla bu sunucularda güvenlik en üst seviyede. Ancak hız konusunda bazen kısa kalabiliyorlar.

Entegre Sızıntı Koruması

Uygulama sızıntı konusunda oldukça sıkı. Yani IP adresinizin veya başka bilgi sızıntılarının olmasından endişe etmenize gerek yok. Dolayısıyla uygulamayı güvenle kullanabilirsiniz.

CyberGhost Kill Switch

Genelde tüm VPN’lerde olan bu özellik bunda da var. Yani bağlantınızın sağlıksız olması, kesilmesi veya sunucu değişikliği gibi konularda internet bağlantınızı tamamen otomatik olarak keser. Dolayısıyla herhangi bir bilgi kaçağı meydana gelmez.

Ayrı Tünelleme

Bu özellik size uygulamayı bazı durumlarda pas geçebilmenizi sağlar. Hem Windows üzerinde hem de mobil cihazlarınızda yapacağınız bu uygulama ile yerel sitelere bakarken aynı zamanda yurtdışı içerikleri kontrol edebilirsiniz. Yani oldukça kullanışlı.

Reklam Engelleme

En sevdiğim VPN özelliklerinden biri de reklam engelleme özelliğidir. Ayrıca zararlı yazılım ve sizi izleyebilecek yazılımları da engelleme fonksiyonuna sahip bu özellik ile seyir keyfiniz daha iyi oluyor.

Ancak bir konuyu size hatırlatmak istiyorum. Çünkü uygulama özellikle zararlı yazılım ve izleyiciler konusunda hassas. Yani böyle özelliklere sahip olmayan reklamları görmeye devam etme ihtimaliniz var.

cyberghost vpn özellikleri

WiFi Koruması

Genelde VPN’lerde görmediğim ve sevdiğim özelliklerden bir tanesi de bu oldu. Çünkü bu özellik ile güvenlik zafiyeti olan bazı özel WiFi ağlarında cihazınız otomatik olarak Cyber Ghost bağlantısını kurar. Dolayıısyla her zaman güvenli tarafta olmanızı sağlar.

Otomatik HTTPS Yönlendirme

Bu fonksiyon sizi ziyaret ettiğiniz her sitede güvenli olan HTTPS kullanmaya zorlar. Dolayısıyla sizi zararlı olabilecek potansiyel sitelerden korumuş olur.

Veri Sıkıştırma

Sadece Android için geçerli olan bu özellik ile resim vb. dosyalarınızı sıkıştırarak yerden tasarruf edebilirsiniz.

Özel Resim Kasası

Bu özellik de sadece iOS cihazlarda kullanılabiliyor.  Yani iPhone ve iPad’lerinizde bazı özel fotoğraf ve videolarınızı şifreli olarak saklayabilirsiniz.

Cyber Ghost Güvenlik Paketi (Security Suite)

Ürünün sunduğu diğer bir yan özellik de güvenlik paketidir. Ancak bu özellik sadece Windows cihazları desteklemektedir. Yani bu paketi edindiğiniz zaman tüm Windows cihazlarınız için bir antivirüs, yazılım güncelleyici ve VPN’i tam paket olarak almış oluyorsunuz.

Cyber Ghost Kimlik Koruma

Bu özellik ürüne yeni kazandırılan ilave bir güvenlik özelliğidir. E-mail adresinizle ilgili herhangi bir veri ihlali olduğunda sizi uyarır. Dolayısıyla siz de çabucak şifrenizi değiştirip e-mail hesabınızı korumuş olursunuz.

İlave herhangi bir ücrete tabi olmayan özellik size maksimum 2 e-mail adresi koruması sunar ve sadece ilgili menüye girip e-mail adreslerinizi kaydetmeniz yeterlidir.

CyberGhost Edinin

Windows İstemcisi

CyberGhost incelemesinin bu bölümünde Windows üzerindeki kullanımından bahsedeceğim.

Arayüz

Uygulamanın arayüzü güzel tasarlanmış. Yani sade ve fonksiyonel. Ayrıca kullanıcı dostu bir yapısı var. Dolayısıyla ilk girişten itibaren pratik bir kullanım sunuyor. Ayrıca kullandıkça kişiselleştireceğiniz seçenekler de var.

Benim en sevdiğim fonksiyonlar en iyi sunucu yerini seçebilmek ve yapmak istediğiniz şeye bağlı olarak ayrılmış özel sunucu tahsisleri oldu. Yani Streaming için, Torrent için veya NoSpy sunucuları siz kendiniz seçebiliyorsunuz.

Ancak Windows arayüzü ile MacOS arayüzü arasında bayağı bir farklılık var. Yani bu durum bence güzel olmamış. Ancak ikisini de kullanmak kolay.

Ayarlar

Uygulama kullanıcılara ihtiyaç duyabilecekleri ayarlamaları yapabilme seçeneklerini vermiş. Yani güvenlik ve gizlilik ayarlarından tutun da favori sunucunuzu belirlemeye kadar pek çok kullanışlı ve pratik seçeneğiniz var. Ayrıca menüler mantıklı bir tema çerçevesinde tahmin edilebilir bir konsept ile belirlenmiş.

cyberghost vpn kullanım özellikleri

Diğer Aplikasyonlar

CyberGhost incelemesinin bu kısmında da mobil cihazlardaki kullanımından söz edeceğim.

CyberGhost VPN uygulamasının sahip olduğu Android ve iOS aplikasyonları bazı farklılıklar içeriyor. Yani bu durum biraz iç açıcı değil. Ancak her ikisinin de kendine has fonksiyonları var. Bununla beraber büyük oranda aynılar.

Farklılıklara örnek olarak mesela; Android cihazlarda olan ayrı tünelleme özelliği İOS cihazlarda yok. Ancak iOS cihazlar için de özel resim kasası var.

Bununla beraber Android cihazlar reklam engelleyiciye sahipken iOS cihazlar bu özelliğe sahip değil.

Son olarak, hem Android hem de iOS açısından bir eksiklikten bahsedeyim. Masaüstü versiyonda bulunan özel optimize edilmiş sunucu seçme özelliği her ikisinde de yok.

Test Sonuçları

CyberGhost incelemesinin bu kısmında bazı test sonuçlarını size aktaracağım.

Hız Testleri

Kullanım kalitesi açıısndan hız çok önemlidir. Ancak bir VPN’in size sağlayacağı hız birçok faktöre bağlıdır. Öncelikle cihazınız ile sunucu arasındaki mesafe oldukça önemlidir. Ayrıca kaç kişinin o sunucuyu kullandığı, bölgesel bant genişlikleri, İnternet Servis Sağlayıcınızın özellikleri vb. faktörler hız konusunda çok etkilidir.

Şimdi sizlere hız testlerinin sonuçlarından bahsedeyim. Yakın sunucularda herhangi bir problem yok. Ancak mesafe arttıkça hızda düşmeler oluyor. Örneğin; 9.000 km uzaklıktaki Japonya sunucuna bağlanınca hızda %45’lik bir düşüş oluyor. Eğer 11.000 km uzaklıktaki Sidney sunucusuna bağlanırsanız bu değer %59’a kadar çıkıyor.

Belirli amaçlar için optimize edilmiş sunucular normal sunuculara göre daha iyi hız sonuçları veriyor. Ayrıca en iyi sunucu seçme özelliği de bu konuda daha iyi.

Eğer hız konusu sizin için çok önemli ise ve daha hızlı bir VPN’e sahip olmak istiyorsanız benim size tavsiyem ExpressVPN olacaktır. Çünkü piyasadaki en yüksek bağlantı hızına sahip üründür.

DNS Sızıntısı ve Torrent Testleri

CyberGhost VPN veri sızıntısı konusunda yapılan tüm testlerde güzel sonuçlar veriyor. Yani DNS, IPv6 ve WebRTC sızıntı testlerinden başarı ile geçti. Ayrıca bu testler IPleak.net gibi bağımsız bir site üzerinden gerçekleştirildi.

Yapılan torrent testlerinde Londra suncucusuna bağlanıldı, qBittorent’te 8 GB’lık bir dosyaı indirmek 2 dk gibi kısa bir sürede tamamlandı. Bu sırada hız 255 Mbps gibi gayet iy bir değerdeydi.

Eğer güvenlik anlamında en üst düzeyde bir ürün istiyorsanız benim size tavsiyem ExpressVPN olacaktır.

Müşteri Hizmetleri

CyberGhost VPN tarafından sunulan müşteri desteği oldukça iyi. Firma 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteğini gayet bilgili, tecrübeli ve ilgili çalışanları aracılığı ile kullanıcılarına sunuyor.

Müşteri desteği ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

CyberGhost VPN Edinin

Sık Sorulan Sorular

CyberGhost VPN Nedir?

Romanya menşeli bir güvenlik yazılım şirketi tarafından 2004 yılında piyasaya sürülmüş bir Sanal Özel Ağ uygulamasıdır.

CyberGhost VPN Nasıldır?

Fiyat-performans açısından oldukça iyidir. Kullanıcılarına yüksek seviyede güvenlik ve iyi bir performans deneyimi sunar.

Cyber Ghost Güvenli mi?

Evet. Kullandığı 265-bit AES şifrelem algoritması, OpenVPN, IKEv2 ve WireGuard güvenlik protokolleri ile yüksek seviyede güvenlidir.

Cyber Ghost Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bir kullanım paketi almak gerekir. Ardından masaüstü veya mobil cihazlarınızdan hesabınıza girerek kullanabilirsiniz.

Sonuç

Sizlere detaylı bir CyberGhost incelemesi sunduğum bugünkü yazımda CyberGhost VPN ile ilgili araştırma, inceleme ve test uygulamalarından bahsettim.

Hem iyi yönlerinden hem de eksik kalan yönlerinden söz ettim. Benim genel olarak sizlere tavsiyem ExpressVPN olacaktır. Hem performans hem de güvenlik açısından piyasadaki en iyi VPN’dir.

Herkese güvenli bir internet ortamı diliyorum, hoşçakalın.

8.9 Puan
CyberGhost VPN incelemesi 2024

Gizlilik ve güvenlik
9
Özellikler
9
Hız ve performans
9
Paranın değeri
9
Kullanım kolaylığı
8.5
ARTILARI
 • Yüksek hız
 • iPhone ve Android için uygulaması olması
 • P2P ve BitTorrent için kayıt tutmadan işlem yapabilmesi
 • Kullanıcı dostu olması
EKSILERI
 • IPv6 sızıntı koruması olmaması
 • Yüklü güvenlik duvarı olmaması (NAT firewall)
 • IP bağlama (IP binding) olmaması
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com