Avast SecureLine VPN

Dünyanın önde gelen antivirüs programlarından olan Avast’ı duymuşsunuzdur. Ama VPN programlarının da olduğunu büyük ihtimal bilmiyordunuz. Söylediğim gibi Çek firması olan Avast, Avast SecureLine adı altında kendi VPN servisini sunuyor. Eğer Avast kullanıcısı iseniz VPN pop-up’larını erişimi engellenmiş yerlere girerken görüyorsunuzdur. Evet, Avast antivirüs iyi bir program. Peki VPN programları nasıl? Haydi şimdi Avast SecureLine’ı detaylı bir şekilde inceleyelim.

Son güncelleme: 7 Temmuz 2024

Avast SecureLine, basit ve dikkat çekmeyen bir VPN

İlk olarak, Avast SecureLine VPN erişimi engellenmiş TÜM içerikleri açmasıyla övünüyor. Bu doğru mu? Evet ve hayır… YouTube ve Facebook gibi sitelere yasak getirmiş ülkelerden bu sitelere girebilirsiniz ama SecureLine sadece on dokuz ülkeden fırsat veriyor. Bu yüzden sadece bu ülkelerden içerik kaldırabilirsiniz.

avast secureline ülkeler

Avast SecureLine’ı kullanmak çok, çok, çok basit. Tüm kullanıcılar için hazırlanmış bir VPN programı. Özellikle bu işi bilmeyen ama IP adresini saklamaya çalışan insanlar için.

Avast SecureLine VPN: Paketler ve fiyat

Programın kullanımı kolay olsa da fiyatları değil… Sadece şuna bakın:

avast secureline fiyatlandırma

Yani, kaç tane PC korumak istediğinizi, sonra ne kadar süre korumak istediğinizi seçmek zorundasınız. Sonra başka cihazları korumak isteyip istemediğinizi… Yani, eğer Windows için SecureLine alırsanız akıllı telefonunuz için de kullanamazsınız. Ama size ekstra cihazlar için indirim yapıyorlar.

Farklı başka bir özellik ise Avast Devamlı Koruma (Avast Continuous Protection). Kısacası aboneliğinizi otomatik yenileme özelliğidir ve sizi bir daha VPN’siz bırakmaz. Bu özelliği isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Makul bir fiyata sadece bir aylığına abone olabilirsiniz. Bir yıllık aboneliğe %50 indirim alabilirsiniz. İki ve üç yıllığa ise daha fazla indirim alabilirsiniz. Ben bu yazıyı yazarken özel bir promosyon yoktu ama üstteki resme tıklayarak Avast SecureLine’ın fiyatı hakkında son tekliflere bakabilirsiniz!

Zaten size 7 günlük bedava deneme sürümü verdiği için abone olmadan önce onu denemenizi tercih ederim. Eğer bir hata yaptıysanız paranızı 30 gün içinde geri alabilirsiniz!

Get Avast SecureLine.
Turkish translation: Avast SecureLine Edinin

Avast SecureLine için Özet Tablosu

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US, UK, FR, DE, AU, CA
Çoklu Giriş Eklentisi 5 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 34+
Desteklenen işletim sistemleri Android, iOS, Windows, MacOs, Linux, Chrome
Para İade Garantisi 30 Gün
Protokoller OpenVPN
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 33+

Avast VPN Kullanımı

VPN Avast ve Netflix

VPN’i yüklediğiniz zaman, bu 19 ülkeden sunucu seçebilirsiniz. Türkiye’de sadece bir tane sunucu (İstanbul’da) olmasına rağmen ABD’de birkaç tane sunucu var ve ben Amerikan Netflix’ini izlemeye çalıştığım zaman izleyebildim. Ama bu, bu programın yeni olmasından ve Netflix’in henüz engellememiş olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Avast SecureLine ile Torrent İndirme

İyi haber: SecureLine torrent dostudur. Ancak aşağıda yazılı olan seçili sunucuları kullanmak zorundasınız:

 • Prag, Çek Cumhuriyeti
 • Frankfurt, Almanya
 • Amsterdam, Hollanda
 • New York City, New York
 • Miami, Florida
 • Seattle, Washington
 • Londra, Birleşik Krallık
 • São Paulo, Brezilya

Tabii ki bu VPN’i telifli dosyalar indirmek için kullanamazsınız. Eğer P2P kullanmak zorunda iseniz ABD’den bir sunucu seçmek yerine Çek Cumhuriyetinden bir sunucu seçin.

SecureLine faaliyetlerinizi kayıt altına almaz. Ama bağlantı kaydınızı tutar. Ne zaman girdiğiniz, hızınız, IP adresiniz gibi.

Get Avast SecureLine.
Turkish translation: Avast SecureLine Edinin

Detaylı bir şekilde VPN Avast SecureLine

SecureLine VPN kendi başına bir program. Ama ayrıca Avast antivirüs programınıza da işlenebilir. Genellikle iç içe olan programları sevmesem de bazıları antivirüsü, güvenlik duvarını ve VPN’i tek bir ara yüzden yönetmeyi sevebilir. Ama ben sadece VPN programı ve özellikleri hakkında konuşacağım.

Aşırı basit kullanımı

Avast SecureLine VPN kesinlikle protokollerini ve ayarlamalarını kendisi yapmak isteyen gelişmiş kullanıcılar için uygun değil. Aşağıda gördüğünüz programın kendisi. Hiçbir ayarlama bulamayacaksınız. Sadece ülke listesi ve “Bağlan” butonu.

avast vpn

Ayarlar: Burada görecek hiçbir şey yok

Gördüğünüz gibi sağ alt köşede ayarlar simgesini görebiliyorsunuz. Ama tıkladığınızda sadece iki seçeneğiniz var… İlk seçenek güvenli olmayan ağlar (bedava WI-FI gibi) için. İkinci seçenek ise dil seçimi. Bu kadar.

Avast SecureLine için sonuç

Avast SecureLine, yeni başlayanlar için direkt bir sonuç. Kolay kullanımlı VPN arayan ve internetten film izlemek isteyen veya limitsiz bir şekilde torrent indirmek isteyen herkes için uygun. Ama tüm cihazlarda sahip olmanın fiyatı biraz yüksek.

Avast SecureLine VPN
7.6 Puan
Avast VPN İnceleme

Gizlilik ve güvenlik
9
Özellikler
8
Hız ve performans
7
Paranın değeri
6
Kullanım kolaylığı
9
ARTILARI
 • Yüksek hızlı bağlantı
 • iPhone ve Android için uygulaması olması
 • P2P ve BitTorrent için işlem yapabilmesi
 • Kullanıcı dostu olması
EKSILERI
 • Diğer VPN’lerden daha pahalı olması
 • Ayarların olmaması
 • Az ülkeyi kapsaması
 • Güvenlik duvarı ve acil anahtarının (Firewall/Kill Switch) olmaması
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com