Astrill VPN

astrill vpn

Merhabalar. Bu yazımda Astrill VPN kullanmayı düşünenleri bilgilendirmek istedim. Yani kullanacağınız VPN Astrill olacaksa bu yazımı mutlaka okuyun. Çünkü VPN hizmetleri ile ilgili inceleme standartlarımızı ele alırsak size güvenle başvuracağınız bilgiler sunacağım. Hadi başlayalım.

Astrill VPN Edinin
Astrill VPN ile Yüksek Performans ve Gizliliğinizi Koruyun!

Çevrimiçi kimliğinizi gizleyerek dijital yolculuklarınızı özel hale getirirken Astrill VPN'in sahip olduğu yüksek performanslı sunucu ağının keyfini çıkarın.

Genel Olarak AstrillVPN

Genel hatlarıyla bir VPN Astrill özelliklerine sahipse kullanıma oldukça uygundur. Çünkü AstrillVPN hızlı ve güvenlidir. Yani bir VPN’in sahip olması gereken iki ana özelliğin içini dikkate değer şekilde doldurabilmektedir.

Astrill VPN Değerlendirmesi

Daha spesifik olarak ele alacak olursak Astrill’in şu özellikleri onu oldukça cazip kılıyor. Öncelikle Astrill geniş bant genişliğine sahiptir.  İkincisi çok sayıda ülkede yüksek hızda sunucular sunmaktadır. Üçüncü olarak kayıt tutmama gibi bir politikaya sahip. Ayrıca 7/24 hizmet sunan müşteri desteği de gerçekten öne çıkan bir özellik.

Ancak gerek sunucu kapsamı açısından gerekse gizlilik ve güvenlik sunan teknolojik özellikleri açısından ExpressVPN‘i geride bırakamıyor. Yani eğer ikisi arasında kalırsanız ben yine size ExpressVPN derim.

Paketler ve Fiyatları

Astrill kullanıcıları için iki ana paket sunuyor. Şahsi olarak kullanmak isteyen kişiler için Kişisel Plan ile profesyonel amaçlı olarak iş maksatlı kullanacak kişi veya kurumlar için İşletme Planı.

astrill vpn fiyat

Yani AstrillVPN ihtiyacınıza göre size değişik planlar sunuyor ve bu gerçekten güzel. Dolayısıyla, Kişisel Planlar için eğer aylık bazda üyelik istiyorsanız en yüksek ücreti ödüyorsunuz. Ancak daha uzun süreli bazlarda üye olmak isterseniz aylık ücretler daha alt seviyelere iniyor. Yani 6 aylık üyeler için biraz daha az olan ücret, 1 yıllık üye olmak isteyenler için ise minimum seviyelere kadar iniyor.

İşletme Planı kullanıcıları için ise biraz daha detaylı seçenekler sunan VPN Astrill, işletmeniz için kaç tane kullanıcı hesabı istediğinize göre sizi ücretlendiriyor. Dolayısıyla ne kadar az  kişi ile bir İşletme Planına üye olacaksanız ona göre de kişi başına olan hesap ücreti fazla oluyor. Hesap sayısı arttıkça da daha ucuza İşletme Planını kullanabiliyorsunuz.

Astrıll VPN Edinin

Ana Özellikleri ile AstrillVPN

Benim her VPN’de aradığım özellikleri ele alacak olursak VPN Astrill aslında sizlere yeterli bir kullanım vadedebiliyor.

Şimdi kısaca sırasıyla bu konuları tek tek değinelim:

Öncelikle, AstrillVPN hiç kayıt tutmuyor. Yani sıfır kayıt özelliği mevcut. Dolayısıyla bu sizin güvenli şekilde internette surf yapabilmenizi sağlıyor.

İkincisi,  torrent için kullanabileceğiniz bir VPN. Aslında çoklu bağlantılar sırasında bazı gizlilik problemleri yaşayabilirsiniz ama torrent için belirlenmiş özel sunucuların performansı oldukça iyi.

Üçüncüsü, Netflix izleyebiliyorsunuz. Ancak Netflix izlemek için uygun bir sunucu bulmak biraz zaman alıyor ve bazen sıkıcı olabilir.

Dördüncü olarak, VPN Astrill çoklu giriş eklentisi özelliğine sahip ve Windows, Mac, Linux, IOS, Android vb. cihazlarda kullanılabiliyor. Ayrıca yönlendirici üzerinden de kullanma imkânınız var.

Astrill çoklu giriş eklentisi

Beşincisi, 50’den fazla ülkede bulunan sunucuları ile orta seviyede bir sunucu ağı vadediyor. Ayrıca bu sunucuları ve IP adresleri de açıklanmıyor.

Altıncı özelliğimiz ödeme ile ilgili. Astrill para iade garantisi vermezken bir haftalık ücretsiz deneme sürümü imkânı sunuyor.

Yedincisi, trafik verileri sınırsız olan Astrill, dikkate değer sayıda protokole imkân veriyor.

Son olarak, şifreleme konusunda da güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Ana özelliklerini özetleyen tabloyu aşağıda bulabilirsiniz:

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US, UK, AU, CA, FR, DE
Çoklu Giriş Eklentisi 5 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 60+
Desteklenen işletim sistemleri Android, iOS, Windows, MacOs, Linux, Chrome, Router
Para İade Garantisi No Gün
Protokoller OpenVPN, StealthVPN, OpenWeb, L2TP, IPSec, SSTP, Wireguard
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 300+

Değişik Alanlarda Astrill VPN Kullanımı

Netflix ve Astrill VPN

AstrilVPN Netfliz kullanımı için uygun. Ancak uygun sunucu bulmak biraz zaman alabiliyor. Ayrıca bazı ayarlar yapmanız gerekiyor. Dolayısıyla bu gibi şeyleri yaptıktan sonra Netflix keyfini çıkarabilirsiniz.

AstrillVPN Torrent için Uygun mu?

VPN Astrill torrent için özel sunuculara sahip. Bunlar zaten yıldızlı olarak işaretlenmiş. Dolayısıyla bu sunucular üzerinden gayet performansı iyi bir şekilde torrente uygun.

AstrillVPN Çin’de Kullanılabiliyor mu?

Cevap evet. Hatta Çin için kullanılabilecek en iyi VPN diyebilirim. Ancak kullanımı biraz karışık. Yani çok kullanıcı dostu olduğunu söyleyemem. Çin için özel sunuculara bile sahip ama uygulaması daha basit olabilirdi.

Oyun için VPN Astrill Olabilir mi?

Astrill oyun açısından bazı sunucularda iyi ama bazılarında durum çok iç açıcı değil. Ayrıca bazı ülke sunucularına bağlandığınız halde oyunlara bağlanamıyorsunuz. Dolayısıyla Astrill’in oyun için uygun olup olmadığı sizin hangi oyunu oynamak istediğinize bağlı.

Bu yüzden bence çok değişik oyunlar oynamayı seven biriyseniz ve dünyanın değişik yerlerindeki değişik oyunlara meraklıysanız ihtiyacınız olan VPN Astrill olmayabilir.

Astrıll VPN Edinin

Astrill VPN ve Önemli Özellikler

VPN’lerin sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Yani bunlara kırmızı çigi diyebiliriz. Ayrıca birde bizim istediğimiz olması iyi olacak özellikler vardır. Bununla beraber bir VPN’de olmasını istemediğimiz özellikler vardır. Gelin burada bunlardan bazılarını ele alalım:

Astrill VPN Tescilli Protokoller: OpenWeb ve StealthVPN

Bu iki protokol AstrillVPN’in kendi tescilli protokolleridir. Gizlilğiniz ve güvenliğiniz açısından önemli bir artıdır bu protokollere uyumluluk.

Astrill OpenWeb ve StealthVPN

Dolayısıyla bu protokoller üzerinden güvenli bir şekilde interneti kullanabilirsiniz.

Kill Switch

Bu özellik bağlantınız koptuğunda işe yarayan bir özelliktir. Yani bir güvenlik önlemidir. Teknik olarak, bağlantınız koptuğunda cihazınızdan giden veya gelen web bilgi trafiğini otomatik olarak durdurur. Böylece IP adresinizin sızması olasılığı ortadan kalkmış olur.

Çok Sekmeli (Multi Hop) VPN

AstrillVPN’in sahip olduğu diğer bir özellik de Çok Sekmeli VPN özelliğidir. Bu özellik, daha bilinçli bir şekilde sizin IP adresinizi araştırabilen kötü amaçlı kişi veya yazılımlara karşı etkilidir. Şöyle ki, bir yerden giriş yaparsınız ama fazla IP ile çıkış yaptığınız için tespit edilmeniz neredeyse imkânsız olur. Çok sekmeli VPN sayesinde IP adresiniz daha güvenlidir.

AstrillVPN ile VPN Üzerinden Onion

Bu özellik sayesinde TOR (The Onion Router) yazılımına ihtiyaç duymadan tarayıcınızdan herhangi bir .onion alanında çalışarak kimliğinizi güven altına alabilirsiniz.

VPN Port Yönlendirme

Bu özellik sayesinde başka cihazlara güvenle erişebilirsiniz. Şöyle ki, herhangi bir konumdan herhangi bir cihaza bağlanırken VPN IP üzerinden erişim yapabilirsiniz. Yani güvenle güvenlik kameralarınıza, web sitenize, bilgisayar ve sunucularınıza, XBOX veya Playstation gibi konsollarınıza güvenle erişim sağlayabilirsiniz.

Akıllı Mod (Smart Mode)

Akıllı Mod sayesinde uluslararası kullanımlarınızda yerel IP’ler üzerinden bağlantı yaparsınız.

AstrillVPN

Böylece hem hızınız düşmez hem de sizin VPN kullandığınızı anlayabilecek yerel otoriteler kullandığınız sunucuyu kapatarak bağlantınızı koparamaz.

İnternet Sitesi ve Aplikasyon Filtresi

Bu özelliği AstrillVPN ile OpenWeb, OpenVPN, StealthVPN ve Wireguard protokollerinde kullanabilirsiniz. Ne işe yarar diye sorarsanız, cevabı şudur: Hangi kullanımlarınızın VPN ile, hangi kullanımlarınızın VPN dışı olacağını belirleyebilirsiniz.

Astrill İnternet Sitesi ve Aplikasyon Filtresi

Yani işletmenizin e posta kullanımını VPN dışında tutabilir ama web sitesini VPN ile kullanmayı tercih edebilirsiniz.

VPN Paylaşımı

Bu özellik de oldukça kullanışlıdır. Çünkü sahip olduğunuz tüm cihazlarınızda, kuracağınız basit bir ağ ayarı sayesinde Astrill VPN kullanabilmenizi sağlar. Böylece tüm cihazlarınızda AstrillVPN huzur ve güvenini hissedebilirsiniz.

VPN Astrill ile Özel IP Adresi

Bu özellik, size özel IP adreslerinin tahsis edilebilmesini mümkün kılar. Skype, Bittorrent vb. kullanımlarınızda P2P ihtiyacınız olduğunda veya yerel kullanımlarda işinize yarayacak olan bu özellik sayesinde sadece sizin kullanımınıza sunulan IP adresini başka hiçbir Astrill hesabı kullanamaz.

Astrill VPN ile VIP Sunucu İmkânı

Astrill özel VIP sunucular üzerinden size öncelikli trafik sunar ve güvenliğinizi daha iyi seviyelere taşır.

DNS Sızıntı Önleyici

AstrillVPN bizlere çok önemli bir özellik daha sunuyor. Esasında önemli bir güvenlik özelliği olan DNS Sızıntı Önleyicinin testlerde alınan sonuçları fena değil.

Astrıll VPN Edinin

Windows Kullanıcısı Gözünden VPN Astrill

AstrillVPN Arayüzü

Astrill VPN’in en fazla öne çıkan özelliği arayüzünün biraz karmaşık ve ileri düzey olmasıdır. Bence de daha basit yapılabilirdi. Yani ürünün sitedeki görünüşü çok kullanıcı dostu olmamış.

VPN Astrill

Ancak oluşturulan bazı kısayollar veya hot-key’ler vasıtasıyla basitleştirme çalışmaları var.

Ayarlar

Protokoller üzerinden kullanılan uygulamalar bu kısayollar vasıtasıyla kolayca değiştirilebiliyor. Ayrıca sunucu seçimleri de oldukça kolay. Yine ayarlara da kolayca ulaşabileceğimiz bir menü var elimizin altında.

Windows kullanıcıları ayrıca, özel sızıntı önleyici, uygulama filtresi ve uygulama koruması gibi ilave seçeneklere de sahip oluyor.

Diğer Uygulamalar

AstrillVPN’in sahip olduğu kullanışlı uygulamalar yaygın olan tüm cihazlarda kullanım imkânı veriyor.

Yalnız mobil uygulamalar desktop kullanımı kadar fonksiyonel değil. Sadece sunucular arasında seçim, protokol tipleri veya belirli uygulamalar arasında değişiklik yapma imkânı gibi basit seçenekler var. Android cihazııza ilk yüklediğinizde size pil optimizasyonu ile ilgili seçenek sunuyor.

AstrillVPN Windows, Mac, IOS, Android, Linux cihazlarınızda kullanılabiliyor. Ayrıca router üzerinden de kullanım imkânı mevcut.

VPN Astrill Test Sonuçları

Hız Testi

Astrill VPN hız ölçümleri özellikle uzak sunucularda dikkate değer şekilde iyi çıkıyor. Örneğin, Avustralya, Singapur gibi ülkelerde gayet tatmin edici. Ancak aynı sonucu nispeten yerel sunucularda ve de gecikme süreleri açısından alamıyoruz.

Astrill VPN

Torrent, canlı yayın akışı ve tarama gibi işlerde gayet yeterli olan hız, oyun oynamaya gelince bazen yeterli olamıyor ve sistem hatalar verebiliyor. Hatta oyunların bazılarına hiç bağlanamıyorsunuz.

DNS Sızıntısı ve Torrent

DNS Sızıntı Önleme özelliği olan AstrillVPN adresinizin başkası tarafından görülmemesi konusunda gerekli tedbirleri almış gibi görünüyor.

Bununla beraber, torrent konusunda optimize edilmiş hızlı P2P sunucuları ile testlerde gayet iyi iş çıkarıyor.

Astrıll VPN Edinin

VPN Astrill Müşteri Hizmetleri

Müşteri Hizmetleri konusunda Astrill gayet iyi. Gerek teknolojik alt yapısı gerekse müşteri hizmetleri personelinin yaklaşımı, problem yaşayan veya ilave talepleri olan kullanıcılarına hızlı ve doğru çözümler sunabiliyor. Profesyonel düzeyde incelenen ürün hizmetleri kalite anlayışı anlamında özel bir yer edinmiş Astrill’de.

Astrill – Müşteri ilişkilerini düzenleyen Hizmet Koşulları detaylarını buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Sonuç

Bu yazımda, kullanmayı düşünenler veya değişik seçenekleri araştırıp inceleyenler için Astrill VPN hakkındaki incelememi sundum.

AstrillVPN’in güçlü ve zayıf yönlerini ele alarak karar vermenizde yardımcı olmaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur.

Herkese güvenli ve keyifli internet kullanımları diliyorum.

Astrill VPN
Astrill VPN sizi internetteki kısıtlı hizmetlere güvenli ve sınırsız ulaştırır.
8.5 Puan
Astrill VPN Değerlendirmesi Puan Durumu

Astrill VPN ile ilgili yapılan incelemede; Gizlilik ve Güvenlik, Genel Özellikler, Hız ve Performans, Fiyat-Performans Değeri ile Kullanım Kolaylığı gibi konular puanlandırılmıştır. Genel olarak ortalamanın çok üstünde değerler elde edilmiştir.

Gizlilik ve Güvenlik
9.5
Özellikler
9.5
Hız ve Performans
9.5
Fiyat-Performans Değeri
9.5
Kullanım Kolaylığı
9.5
ARTILARI
  • Çin için en uygun VPN
  • Torrent için özel sunucular tahsis edilmiş
  • P2P için özel sunucular tahsis edilmiş
  • Kill switch
  • DNS leak protection
  • Şifreleme teknolojisi gayet iyi
EKSILERI
  • Sunucu sayısı nispeten daha az
  • Sıfır günlük tutma sıkıntılı
  • Bazı yayınlar izlenemiyor
  • Para iade garantisi yok
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com