McAfee antivirüs

Günümüzün internet dünyasında dijital koruma çok önemli bir hale gelmiştir. Çünkü bilgisayar veya telefonlarımızla artık tüm işlerimizi yapabiliyoruz. Yani bu cihazları korumak hayatımızın olmazsa olmazlarından olmuştur. Dolayısıyla antivirüs programlarının seçimi yüksek öneme sahiptir. İşte antivirüs programı McAfee de bunlardan biridir. Bu nedenle bugünkü yazımı antivirüs McAfee değerlendirmesine ayırdım. Hadi başlayalım…

McAfee Edinin
Üstün Seviye Koruma için McAfee Edinin

Bilgisayar ve telefonlarınızda üstün koruma sağlamak istiyorsanız mutlaka McAfee Antivirüs programı kullanın. Güvenlik duvarı, parola yöneticisi, ebeveyn denetimleri, güvenli dosya depolama, VPN ve daha birçok hizmet; üstelik 30 günlük para iade garantisi ile.

Antivirüs Programı McAfee Hakkında Genel Bilgi

Antivirüs programı McAfee, John McAfee tarafından kurulmuş ABD merkezli McAfee şirketi tarafından geliştirilen antivirüs ve bilgisayar güvenliği yazılımıdır.

Şirket, günümüzde var olan dijital güvenlik tehditlerine karşı koruyucu dijital çözümleri sunmayı hedeflemektedir. Bu nedenle kullanıcılarını her türlü zararlı yazılımdan korumak amacıyla başlıcaları;

 • Devamlı koruma
 • Kimlik çalınmasına karşı koruma (Sadece ABD)
 • VPN (Virtual Private Network-Sanal Özel Ağ)
 • Şifre/parola yönetimi
 • Ebeveyn denetimi
 • Güvenli dosyalama/silme

gibi özellikler olmak üzere dijital koruma imkânları sunmaktadır.

Antivirüs McAfee Paketler ve Ödeme Koşulları

Antivirüs programı McAfee fiyat ve paket açısından değişik imkânlar sunmaktadır. Dolayısıyla bu paketleri inceleyip size en uygun olanı edinebilirsiniz. Üstelik 30 gün içinde (otomatik yenileme tercihinde 60 gün) para iade garantisi verdiği için risksiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

McAfee antivirüs free veya deneme versiyonu yoktur. Ancak McAfee üyelik tercihinize göre 30 veya 60 günlük para iade garantisi ile limitsiz deneyebilirsiniz.

McAfee antivirüs indir

Antivirüs McAfee paket çeşitlerine kısaca bir bakalım:

 • 1 Cihaz Tam Koruma – Bu plan bir çok özelliği sadece bir cihaz için sunmaktadır. McAfee virüs scan, güvenlik duvarı, şifre yönetimi, güvenli dosya saklama/silme kimlik koruma vb. özelliklere sahip.
 • Çoklu Cihaz Paketi – McAfee virüs scan ve daha bir çok özellik edinebileceğiniz bu paketle 5 cihaza kadar koruma sağlayabiliyorsunuz.
 • Aile Paketi – Yine üst düzey web koruması sağlayan antivirüs McAfee Aile paketi 10 cihaza kadar koruma sağlıyor. Ayrıca antivirüs programı McAfee Aile paketi ile ebeveyn denetimi özelliğini de kullanabiliyorsunuz.
 • Ultimate Koruma (Sadece ABD) – Eğer yukarıda sunulan özellikleri tüm sahip olduğunuz desteklenen cihazlarla kullanmak istiyorsanız bu paket tam size göre. Ama yalnızca ABD’deki kullanıcılara.

Yani son paketi saymazsak McAfee tr için oldukça cazip kullanım paketlerini yine cazip fiyat ve otomatik yenileme ek özellikleri ile sunuyor. Üstelik istediğiniz zaman otomatik yenileme ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Ayrıca websitesi üzerinden elde edebileceğiniz indirim kuponları ve zaman zaman uygulanan promosyonlarla McAfee virüs scan fiyatlarını daha da uygun hale getirebilirsiniz.

McAfee Edinin

Kısaca McAfee Özellikleri

McAfee virüs scan dâhil aşağıda sıralanan özellikleri uygun abonelik fiyat ve otomatik yenileme seçenekleriyle edinebilirsiniz.

KARAKTERISTIK DEĞER
Mevcut sürümler Single, Individual, Family
Çoklu giriş yapma Aynı anda 1-10 arası cihazlar
Desteklenen cihazlar Windows, macOS, Android, iOS, Firefox, Chrome, Safari, Edge
Para iade garantisi 30 gün içerisinde
Fiyat 39,99 $ (3,33 $ her ay)
Bedava sürüm Hayır

McAfee Antivirüs Güvenlik Seviyesi

Peki, antivirüs McAfee size ne kadar güvenlik sağlıyor? Yani bu bölümde sizlere bunu sunmayı amaçladım.

McAfee Virüs Scan Özelliği Ne Kadar Etkin?

Antivirüs McAfee virüs scan başlattığınızda cihazınızda bulunabilecek tüm zararlı yazılımları bulabilecek kapasitede.

antivirüs McAfee

McAfee virüs scan, tam tarama, hızlı tarama ve özel tarama seçeneklerine sahip.

Yapılan testler gösteriyor ki, tüm bu arama seçeneklerinde antivirüs programı McAfee zararlı yazılımlara karşı istikrarlı bir şekilde mükemmel sonuçlar sunuyor.

Antivirüs Programı McAfee Tam Zamanlı Koruma Ne Kadar Verimli?

Antivirüs programı McAfee sahip olduğu güvenlik duvarı ile izinsiz ağa giriş teşebbüslerini, olası saldırıları kolayca tespit edebiliyor.

Ayrıca McAfee antivirüs ile internete erişim, ağ bağlantı noktalarının durumu, izinsiz yazılıma girişler ilgili ayarlar vb. istediğiniz ayarları yapabiliyorsunuz. Dolayısıyla antivirüs programı McAfee, hem cihazınızı her zaman koruma altında tutuyor hem de McAfee virüs scan ile istediğiniz zaman size tarama imkânı veriyor.

McAfee Edinin

McAfee Antivirüs Performans Değerlendirmesi

Antivirüs McAfee ile ilgili en yaygın şikâyet tarama sırasında bilgisayarı yavaşlatmasıdır. Yani McAfee virüs scan uyguladığınızda yüksek hız gerektiren işleriniz belirgin ölçüde yavaşlar. Hatta o işleri yapamazsınız. Örneğin, film izleyemez veya oyun oynayamazsınız.

McAfee Antivirüs Kurulumu

McAfee antivirüs programını edinmek gerçekten çok kolay.  Sadece yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmek:

 • Öncelikle kaydolun ve e-mail doğrulamasını yapın.
 • Sonrasında cihazınıza McAfee antivirüs indirin ve yükleyin.
 • Ardından da diladiğiniz paketi seçerek Premium üyeliklerden birini aktif hale getirin.

Antivirüs McAfee Diğer Özellikler

Antivirüs programı McAfee devamlı koruma ve McAfee virüs scan özelliklerinin yanında başka kazanımlar da sağlar kullanıcılarına. Şimdi bunlara kısa kısa göz atalım:

McAfee virüs scan

McAfee virüs scan özelliği ile size tam, hızlı ve özel tarama seçenekleri sunar. Sonuçta, McAfee ile desteklenen cihazınızdan bir virüsü elimine etmiş olursunuz.

Bu taramaların cihzaınızı yavaşlattığından bahsetmiştim. Bu nedenle benim tavsiyem cihazınızı kullanmadığınız (gece vb.) zamanlarda taramaya bırakmanız olacaktır.

Antivirüs McAfee Güvenlik Duvarı

Yine yukarıda detaylı olarak bu konu üzerinde durmuştum. Dolayısıyla burada detaylı olarak bahsetmeyeceğim ama genel olarak McAfee virüs scan özelliğinin yanında cihazınızı her zaman koruyan bir antivirüstür.

McAfee Safe Connect VPN

Antivirüs programı McAfee kullanıcılarına bir VPN hizmeti sunuyor. Diğer VPN’lere nazaran bazı limitlere sahip olsa da (Disney+, Hulu, BBC iPlayer vb. çalışmaz) sizlere yüksek hızlı bir VPN hizmeti vadediyor.

antivirüs programı McAfee

Ancak antivirüs McAfee tarafından sağlanan VPN hizmetinin gizlilik ilkeleri çok iyi değil. Çünkü günlük kayıt tutuyor ve diğer VPN’ler tarafından kullanılan bazı özellikler McAfee’de yok.

McAfee Antivirüs WebAdvisor (Sadece Windows için)

Bu özellik size websiteleri için güvenlik derecelendirmeleri sunar. Yani McAfee antivirüs bu özellik ile kötü amaçlı websitelerini belirler ve sizi kimlik avı, saldırıları vb. tehlikelerden korur.

Sadece Windows için geçerli olan bu özellik Chrome, Firefox, Edge ve Explorer’da kullanılabilir.

Antivirüs McAfee Performans Optimizasyonu

McAfee antivirüs tarafından sunulan performans optimizasyon araçları ve işlevleri şunlardır:

 • Quickclean – Çerez ya da istenmeyen geçici dosyaları cihazınızdan siler.
 • App Boost – Bazı işlemleri aktif olan uygulamalara atar ve böylece cihazınız hızlanır.
 • Web Boost – Bir Chrome eklentisidir ve çevrimiçi videoların otomatik oynatılmasını engeller.

Antivirüs Programı McAfee Şifre/Parola Yöneticisi

Antivirüs McAfee tarafından True Key adı altında sunulan parola yöneticisi size temel anlamda ihtiyaçlarınızı karşılayan bir şifre yönetim özelliğidir. Yani anlayacağınız çok iyi seviyede değildir. Bunun sebebi, geçtiğimiz yıl diğer şifre yöneticisi tarafından uygulamaya konan bazı özellikler bunda yoktur.

Kullanımı kolaydır. Parola oluşturma ve kaydetme gibi işlemler yapabiliyorsunuz. True Key 256 bit AES şifreleme ile verilerinizi bulutta saklar. 

Ebeveyn Denetim Özelliği

Antivirüs programı McAfee Safe Family uygulaması çok iyi bir ebeveyn denetimi imkânı sunar. Bu uygulama ebeveynlere içerik filtreleme, cihaz ve internet erişimi, uygulama erişimi gibi ayarlar sunmakta ve ayrıca cihaz konumunu takip imkân vermektedir.

Oldukça pratik ve faydalı olan Safe Family ile çocuğunuzun yaşınıza göre kısıtlamalar koyabildiğiniz gibi manuel olarak da engellenecek içerikleri tercih edebiliyorsunuz.

Kimlik Hırsızlığı Koruması

Sadece ABD’deki kullanıcıları için verilen bu hizmet, McAfee virüs scan ve güvenlik programının en önemli yan özellikleri arasındadır.

McAfee Kimlik Hırsızlığı Koruması

Bu özellik ile McAfee bildirdiğiniz kişisel bilgilerinizi internet ağında izler ve sahip olduğu üstün teknik imkânları ile meydana gelebilecek kimlik hırsızlığı olaylarını engeller.

Oyun Güvenliği

Bu özellik sayesinde işlemcilerin sahip oldukları çekirdeklerin çalışma süreçleri en optimum şekilde ayarlanır ve oyun performansı maksimuma taşınır.

McAfee Edinin

McAfee Antivirüs Kullanım Kolaylığı

Antivirüs McAfee kullanımı çok kolaydır. PC, Web ve Kimlik ana seçenekleri üzerinden alt menüleri açarak istediğiniz temel görevleri pratikçe yapabilirsiniz. Kullanımına kısa bir zamanda alışacağınız kontrol paneli size hataları hemen düzeltebileceğiniz ve görsel olarak da şık bir çalışma ortamı sunuyor.

Antivirüs McAfee ve Uyumluluk

Geniş uyumluluk yelpazesine sahip olan McAfee Windows, MacOS, Linux tabanlı bilgisayarlarınız ile Android ve iOS telefonlarınız ile uyumludur.

McAfee virüs scan

Ayrıca, Chrome, Firefox, Edge, Opera gibi internet tarayıcılarıyla hiçbir uygulamaya gerek kalmadan kullanabileceğiniz eklentilere de sahiptir.

Antivirüs programı McAfee Müşteri Hizmetleri

McAfee müşteri hizmetleri genel anlamda ortalamanın üzerindedir. Bir müşteri desteği ekibinin sahip olması gereken herşeye sahip; telefon, canlı sohbet, e-mail, SSS, forumlar, yorumlar vb. 

Edindiğim tecrübeler doğrultusunda en iyi seçenek telefonla aramak, en kötü seçenek ise SSS olduğunu düşünüyorum. Çünkü SSS içerisindeki bilgiler çoğunlukla güncel değil. Ayrıca canlı sohbet seçeneği de gayet iy. Bununla beraber gönderdiğiniz e-maillere de makul bir sürede cevap alabiliyorsunuz.

Karşılaştırmalar

McAfee ve Norton 360

Antivirüs programı McAfee ile Norton 360 zararlı yazılımları engelleme konusunda birbirlerine çok yakın performansa sahiptirler. Bazı farklılıklar aşağıdadır:

 • McAfee tarama hızı Norton 360’a göre daha yavaştır.
 • Tek cihazlık koruma planı olarak sunulan McAfee antivirüs fiyat Norton 360 Standart paketten daha pahalıdır.
 • Norton’un masaüstü uygulamasına entegre ettiği ebeveyn denetimi ve kimlik hırsızlığı sayfaları McAfee’de çevrimiçi kontrol panelinden erişilebiliyor. Yani daha az pratik diyebilirim.

McAfee ve Malwarebytes

Malwarebytes ise biraz daha kullanıcı odaklı ve aslında bilgilendirici bir temayüle sahip. Öne çıkan bazı özellikleri şunlar:

 • McAfee virüs scan programında da olan belirli özel tehditlere karşı taraması mevcut.
 • Yüksek seviye kişiselleştirme özelliklerine sahip.
 • Yeni başlayanlar için tehlike tanımlayıcı bilgilendirme pencereleri var.
 • Yazılımla ilgili hata raporlarsanız para kazanabiliyorsunuz.

McAfee Edinin

Sık Sorulan Sorular

McAfee Antivirüs Nedir?

McAfee şirketi tarafından geliştirilen antivirüs ve bilgisayar güvenliği yazılımıdır. İnsanların kişisel veya kurumsal amaçlarla kullandıkları cihazlarını güvenle kullanmalarını amaçlayan, günümüzde var olan dijital güvenlik tehditlerine karşı koruyucu dijital çözümleri sunan bir yazılımdır.

McAfee Virüs Programı Nasıl?

McAfee uzun yıllardır kullanımda olan ve istikrarlı bir performans ile bilgisayar veya telefonları zararlı yazılımlardan koruma konusunda kullanılan en kaliteli antivirüs ve bilgisayar güvenliği yazılımlarından biridir. Sunduğu başlıca hizmetler şunlardır:

 • Devamlı koruma
 • Kimlik çalınmasına karşı koruma (Sadece ABD)
 • VPN (Virtual Private Network-Sanal Özel Ağ)
 • Şifre/parola yönetimi
 • Ebeveyn denetimi
 • Güvenli dosyalama/silme

Sonuç

Evet, bu yazımda sizlere McAfee antivirüs programı hakkında bilgi, deneyim ve tecrübelerimi sundum. Öncelikle genel olarak özelliklerinden bahsettiğim antivirüs McAfee ile ilgili daha sonrasında fiyat-güvenlik-performans üçlemesini ele aldım.

Ardından kullanım ile ilgili yaşadığım tecrübeleri aktardım ve ek özellikleri ile beraber müşteri hizmetleri hakkında bilgi verdirm.

Son olarak da, diğer yaygın iki antivirüs programı ile genel olarak karşılaştırma yaptım.

Herkese güvenli bir internet kullanımı diliyorum.

McAfee Antivirüs
McAfee Antivirüs, bilgisayar ve telefonları zararlı yazılımlardan korumak amacıyla geliştirilmiş bir güvenlik yazılımıdır.
8.2 Puan
McAfee Antivirüs İnceleme Puan Durumu

Antivirüs McAfee en iyi antivirüs programlarından biridir. Kapsamlı kütüphanesi ile her türlü zararlı yazılımı bulabilen uygun bir yazılımdır.

Privacy and Security
9
Features
9
Support
9
Value for money
8.5
Ease of use
9
ARTILARI
 • Kullanımı kolay kontrol paneli
 • Zengin ek özellikler
 • İlgili müşteri hizmetleri personeli
 • Devasa tehdit kütüphanesi
 • 30 günlük para iade garantisi
EKSILERI
 • VPN'de zayıf gizlilik politikası
 • Tarama sırasında cihazı yavaşlatma
 • Parola korumada eksik özellikler
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com